KARACABEY İCRA DAİRESİ

Karacabey/Danişment'te 9650 m² tarla icradan satılıktır

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112999
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : DANİŞMENT MAH. / KARACABEY
: 9650
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/885 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
193,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 09:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU: Tabaklar Mah. İsmail Hakkı Atış İş merkezi Kat:1 No:12 KENT KONSEYİ TOPLANTI SALONU, Karacabey/BURSA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARACABEY
İCRA DAİRESİ
2019/885 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Bursa ili, Karacabey ilçesi, Danişment mahallesi, Eskibağlar Mevkii, 233 parsel numarada, 9.650,00 m² alanlı tarla vasfında tapuya kayıtlı taşınmazın tamamı.
Bilirkişiler tarafındankeşif tarihi itibari iletaşınmaza ilişkin olarakbilgilerin"....Parsel kuzey ve doğu yönüne %5 meyilli Kuru tarım yapmaya elverişli Killi-tınlı toprak yapısına sahip arazidir.Kuzeyinde Kadastro yoluna cephesi Vardır. Danişment Mahallesi yerleşim alanına uzak konumdadır. Parselde hububat türleri, nohut, kavun,soğan gibi ürünlerin yetiştirilmesi ve meyve yetiştiriciliği yapılması mümkündür.Civarda ağırlıklı olarak zeytin ağaç.ları mevcuttur. ..."şeklindebildirildiği anlaşılmıştır.

Adresi : Danişment Mahallesi Yüzölçümü : 9.650,00 m2
İmar Durumu : Parsel Bursa 2020 yılı 1/100000 ölçekli çevre düzeni planında tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti: 193.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtları gibidir.
1. Satış Günü: 05/03/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü: 02/04/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU: Tabaklar Mah. İsmail Hakkı Atış İş merkezi Kat:1 No:12 KENT KONSEYİ TOPLANTI SALONU (BUSKİ Şubesi yanı )Karacabey/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/885 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR