SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Karabük/Safranbolu'da 964 m² tarla mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076564
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : YAZIKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 964
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/19 Satış
Muhammen Bedeli
:
23,955 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe, YAZIKÖY Mahalle/Köy, MAZGAT DERESİ Mevkii, 299 Ada, 10 Parsel sayılı, 964,41 m² yüzölçümlü, her ne kadar tapu kaydında bahçe olarak belirtilmişse de tarımsal sulama suyunun olmaması ve çevre parsellerin durumu da değerlendirildiğinde kuru tarım arazisi vasfında, killi, kumlu, tınlı, ağır bünyeli ve organik maddece zayıf düzeyde, %3-15 eğimli, Belediye sınırları ve mücavir alan sınırları dışında taşınmaz.
İmar Durumu : Belediye İmar Sınırları dışarısında. İmarsız.
Kıymeti : 23.955,94 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 06/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe,YAZIKÖY Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, 228 Ada, 16 Parsel sayılı, 3.916,55 m² yüzölçümlü, üzerinde yarım bodrumlu tek katlı ev, tek katlı kargir samanlık ve tek katlı betonarme ahır bulunan,kısmi bodrumlu tek katlı 3 oda + salon + Mutfak +WC + Banyo ve balkondan ibaret evin toplam inşaat alanının 140 m2, ısıtma sisteminin sobalı, çatı örtüsünün kiremitli, çış cephesinin kısmen sıvalı ve boyalı, banyo ve WC nin zemininin seramik, duvarlarının fayans kaplı, kapı ve pencerelerinin ahşap, 3A grubuna dahil, eksik iş, aşınma ve yıpranma oranının %30 seviyesinde olduğu, tek katlı kargir samanlığın tuğla ile örülü, sıva ve boyasının yapılmadığı, çatışının ahşap taşıyıcılı karkas üzerine saç kaplı olduğu, 50 m2 inşaat alanına sahip, 1B yapı grubuna dahil, eksik iş aşınma ve yıpranma oranının %30 seviyesinde olduğu, tek katlı betonarme ahırın dış cephesinin sıvalı ve boyalı, çatısının kiremit örtülü, içerisinde 2 oda bulunan 125 m2 inşaat alanına sahip, 1B yapı grubuna dahil, %20 aşınma, yıpranma ve eksik iş oranına sahip olduğu, üzerinde çeşitli meyve ağaçları bulunan, Belediye İmar Sınırları dışında, köy yerleşik alanı içerisindeki taşınmaz.
İmar Durumu : Belediye İmar Sınırları dışarısında. İmarsız.
Kıymeti : 293.280,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 06/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İl, Safranbolu İlçe,YAZIKÖY Mahalle/Köy, NAMAZCI YERİ Mevkii, 325 Ada, 4 Parsel sayılı, 4.080,29 m2 yüzölçümlü, her ne kadar tapu kaydında bahçe olarak belirtilmişse de tarımsal sulama suyunun olmaması ve çevre parsellerin durumu da değerlendirildiğinde kuru tarım arazisi vasfında, killi, kumlu, tınlı, ağır bünyeli ve organik maddece zayıf düzeyde, %3-15 eğimli, Belediye sınırları ve mücavir alan sınırları dışında taşınmaz.
İmar Durumu : Belediye İmar Sınırları dışarısında. İmarsız.
Kıymeti : 101.354,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 06/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, iş bu taşınmazın açık arttırma ilanının tebliğat yapılamayan ilgililerine de tebliğat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR