KALECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kalecik Beykavağı Mahallesi'nde 28995m2 tarım arazisi icradan satılıktır

KALECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941255
Şehir : Ankara / Kalecik
Semt-Mahalle : BEYKAVAĞI MAH. / KALECİK
: 28995
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/39 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,982 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
KALECİK ÖĞRETMENEVİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KALECİK
İCRA DAİRESİ
2018/39 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İli,Kalecik İlçesi, Beykavağı Mahallesi ,Bentbaşı Mevkii 145 ada 18 parselde kayıtlı tarla niteliğindeki taşınmaz tarıma elverişlilik, eğim, tuzluluk-alkalilik durumu, su tutma kapasitesi, erozyon problemi, kumlu-tınlı havadar bir toprak yapısına sahip olup olmadığı, sulama imkanının bulunup bulunmadığı yönlerinden incelenmiş; taşınmazın yöreye has tüm bitkilerin yetişmesine uygun 2.sınıf kuru tarım arazisi niteliğinde olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve ağaç tespit edilememiştir.
Adresi : Ankara İli, Kalecik İlçesi, Beykavağı Mahallesi, Bentbaşı Mevkii 145 ada 18 parsel
Yüzölçümü : 28.995,73 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar planına rastlanılamamıştır.
Kıymeti : 115.982,92 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 5403/5578 S.Y .gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 19/04/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : KALECİK ÖĞRETMENEVİ
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/39 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR