TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Türkoğlu'nda tarım arazisi ve üzerindeki ev icradan satılıktır

TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153825
Şehir : Kahramanmaraş / Türkoğlu
Semt-Mahalle : PINARHÜYÜK MAH. / TÜRKOĞLU
: 10704
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/299 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
229,755 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
TÜRKOĞLU HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ (TÜRKOĞLU YENİ KAYMAKAMLIK ÖNÜ) Türkoğlu/K.Maraş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ 2019/299 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş ili, Türkoğlu ilçesi, Fanfas/ Pınarhüyük mah. Dino mevkii, 133 ada, 3 parsel olup, cinsi tarladır. Tam hisselidir. Yüzölçümü 10.704,51 m²dir. Bilirkişi raporuna göre;%1-2 meyilli, erozyon problemi olmayan, ince bünyeli ve etkili kök derinliği 70-80 cm; yerleşim merkezine (Fanfas) yakın ve ulaşımı kolaydır. Tarla vasfında olan bu taşınmaz üzerinde inşaat halinde 1 adet bina bulunmaktadır. Tek katlı olup cinsi betonarme kargirdir, oturum alanı 105,00 m²dir, karkası tamamlanmış, duvarları örülmüş durumdadır. Başka imalat yoktur, imalat eksikliği olduğundan bilirkişi tarafından %22 oranında değeri alınmıştır. Tek katlı yapı 1 SınıfB Grubu yapıya girmektedir. Taşınmazın zemin değeri için sulu tarım arazisi vasfında olup, kıymet takdiri istenilen taşınmaz ve çevresindeki taşınmazlarda yöre çiftçisinin sahip olduğu tarımsal yetiştiricilik kültürü, kazanımları, birikimleri ve alışkanlıkları, ekolojik ve topoğrafik koşulları ve yöre çiftçileri tarafından beyan edilen ürünler, yetiştirme ağırlıkları dikkate alınmıştır.
Adresi : -
Yüzölçümü : 10.704,51 m2
Arsa Payı :TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 229.755,12 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TÜRKOĞLU HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ (TÜRKOĞLU YENİ KAYMAKAMLIK ÖNÜ) Türkoğlu/K.Maraş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/299 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR