ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Elbistan'da 846 m² bahçe icradan satılıktır (çoklu satış)

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01186737
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
: 846
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 08.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/537 Tal.
Muhammen Bedeli
:
27,760 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2019/537 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Kantarma Mahallesi, Köyönü Mevkii, 153 ada 11 nolu parselde BAHÇE vasfındaki taşınmazın tam hissesidir. Taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Kantarma Mahallesi,Köyönü Mevkii 153 Ada 11 Nolu parsellerde konumlu taşınmazdır. Kantarma mahallesi, Kangal Mahallesine 6.5 km., Derviş çimli Mahallesine 2.2 km., Elbistan ilçe merkezine 34 km. kuş uçuşu mesafededir. Yolu asfalt kaplamadır. Mahalle halkının temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Kantarma mahallesinde, yurt dışında çalışan gurbetçi sayısı fazladır. Yaz mevsiminde gelen gurbetçilerin, gayrimenkul yatırımı yaptıkları bilgisi alınmıştır.Taşınmazın yerinin tespiti, fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Konu taşınmaz BAHÇE vasfındadır. 846.52 m2 alana sahip olan taşınmazın ortalama eni 18 metre ortalama uzunluğu 47 metredir. Geomektrik olarak şekilsizdir.Topoğrafik olarak % 2-3 eğimlidir. Toprak yapısı killi- kumlu-hafif tınlı yapıdadır. Su tutma kapasitesi iyi derecede, toprak profil derinliği iyi derecededir. Parsel üzerinde 1 adet 20 yaşlarında kayısı, 38 adet 7-8 yaşlarında ve 33 adet 11-12 yaşlarında kavak ağacı mevcuttur.Taşınmazlar; belediye mücavir alan içinde, uygulama imar planı dışındadır.
Kıymeti : 27.760,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Kantarma Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 106 ada 87 nolu parselde ARSA vasfındaki taşınmazın tam hissesidir. Taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Kantarma Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 106 ada 87 Parselde konumlu taşınmazdır. Kantarma mahallesi, Kangal Mahallesine 6.5 km., Derviş çimli Mahallesine 2.2 km., Elbistan ilçe merkezine 34 km. kuş uçuşu mesafededir. Yolu asfalt kaplamadır. Mahalle halkının temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Kantarma mahallesinde, yurt dışında çalışan gurbetçi sayısı fazladır. Yaz mevsiminde gelen gurbetçilerin, gayrimenkul yatırımı yaptıkları bilgisi alınmıştır.106 Ada 87 Parsel: Taşınmazın yerinin tespiti,fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Konu taşınmaz ARSA vasfındadır. 1,040.95 m2 alana sahip olan taşınmazın ortalama eni 23 metre ortalama uzunluğu 50 metredir. %6-7 eğimli yapıya sahip lan taşınmaz, geomektrik olarak şekilsizdir. Parsel üzerinde yapı bulunmamaktadır. Parselin bir kısmında, hafriyat çalışması yapılmıştır. Taşınmazlar; belediye mücavir alan içinde, uygulama imar planı dışındadır.
Kıymeti : 37.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 17/09/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/537 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR