ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Elbistan'da 6000 m² tarla icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183942
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / ELBİSTAN
: 6000
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 06.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2002 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2019/2002 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Esentepe Mahallesi, Çilingir Mevkii, 474 Ada 27 nolu parselde, 6.000 m2 alana sahip, TARLA vasfındadır. Taşınmazın hisse oranı tamdır Taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Esentepe Mahallesi, Çilingir Mevkii, 474 ada 27 parselde konumlu Tarla vasıflı taşınmazdır. Konu taşınmaz; Mescid-i Aksa Camii' ne 250, Anadolu Kız İmam Hatip Lisesine 520 m., Esentepe İlkokuluna 900 m. mesafededir. Taşınmazın yakın çevresinde tarım arazileri bulunmakta, 200 metre mesafede ise mesken amaçlı binalar bulunmaktadır. Bölge gelişim göstermektedir. Taşınmazın yerinin tespiti,fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Satışa konu 474 Ada 27 parsel 6.000,00 m2 alana sahiptir. Parselin ortalama eni 44 metre olup, ortalama uzunluğu 147 metredir. Taşınmaz düz bir alanda olup geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Parsel üzerinde yapı bulunmamaktadır.Taşınmaz topografik yapı olarak 1. Sınıf, % 0-1 eğimli, killi-tınlı toprak yapısına sahip, derin yapılı, taşsız ve bölgenin iklim şartlarına göre sulu arazilerde yetişebilen arpa, buğday, şeker pancarı, mısır gibi ürünlerin yetiştirilebildiği sulu tarım arazisidir. Keşif tarihi itibariyle buğday ekili olduğu gözlemlenmiştir. Yerleşim yerine yakın konumdadır. Bitki örtüsü, toprak yapısı ve toprak derinliği bakımından farklılık arz etmemektedir. Bölgedeki araziler, sondaj kuyularından elde edilen suların kiralanması suretiyle sulanmaktadır. Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, konu taşınmazın bulunduğu parsel; 1/1000 ölçekli İmar Planı dışında olup, mücavir alan sınırları içinde, çöp toplama hizmetinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2002 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR