ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Elbistan'da 19.100 m² tarla icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01190546
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : GÜNDERE MAH. / ELBİSTAN
: 19100
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 15.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/396 Esas
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2020/396 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Gündere Köyü, Beyderesi Mevkii, 0 ada, 296 nolu parselde, 19.100,00 m2 alana sahip ve TARLA vasfındaki taşınmazın tam hissesidir. Taşınmaz, Gündere Mahallesine 1 km., Türkören Mahallesine 3 km, Demircilik Mahallesine 3.3 km, Eldelek Mahallesine 9.5 km., Büyükyapalak Mahallesine 9 km. ve Elbistan Şehir merkezine 14.5 km kuş uçuşu mesafededir. Gündere Mahallesinin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.Taşınmazın yerinin tespiti, fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Taşınmaz 19.100,00 m2 alana sahip olup, ortalama eni 250 metre ve ortalama uzunluğu 160 metredir. Geometrik olarak şekilsizdir. Parsel üzerinde bir yapı yoktur. Taşınmaz topoğrafik yapı olarak 1. Sınıf, % 1-2 eğimli, killi-tınlı taşsız, toprak yapısına sahip, bölgenin iklim şartlarına göre kıraç arazilerde yetişebilen buğday, arpa, nohut, mürdümük, mercimek v.b. bitkilerin ekilip yetiştirildiği kıraç tarım arazisidir. Su tutma kapasitesi düşük. Kıraç tarım arazisi; toprak derinliği az, genellikle eğimli, sulama olanağı bulunmayan arazi olarak tanımlanmaktadır. Bölgede kıraç arazilerde tesis edilen kayısı bahçesi kurmaya uygun yapıda bir arazidir. Keşif tarihi itibarıyla ekili olmadığı, önceki yıldan kalan buğday anız artıkları bulunduğu tespit edilmiştir. Ham toprak niteliği yoktur. Yerleşim yerine yakın konumdadır. Hududunda bulunan şahıslara ait taşınmazlarla sınırları yapay olarak oluşmuş ve sabittir. Bitki örtüsü, toprak yapısı ve toprak derinliği bakımından farklılık arz etmemektedir.İmar Durumu: Konu taşınmaz, 18.03.2019 tarihinde onaylanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırı dışındadır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde KAHRAMANMARAŞ İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN 5828 YEVMİYE NUMARALI VE 05/06/2017 TARİHLİ 5403/5578 S.Y. Gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/396 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR