ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Elbistan'da 1.031 m² tarla icradan satılıktır (Çoklu satış)

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01087361
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
: 1031
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 21.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/696 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
51,870 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2019/696 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Maraba Köyü, Hark Arası Mevkii, 1375 nolu parselde, TARLA vasfında, 5068 yevmiye numarası ile tam hisse oranlı taşınmazdır. Taşınmaz, Kahramanmaraş İli, Elbistan ilçesi, Çatova Mahallesi, Harkarası Mevkii, Elbistan-Çoğulhan Karayolu, 1375 parselde konumlu taşınmazdır. Konu Taşınmaz, Çatova Mahallesine 1.5 km., Elbistan şehir merkezine 6.85 km., Akören Mahallesine 2.5 km., Doğan Mahallesine 4 km. kuş uçumu mesafededir. Çevrede bulunan araziler, sulu tarla vasfında olup, Sarsap çayından gelen cazibeli su ve sondaj kuyuları ile sulanmaktadır. Bölgede bulunan tarlalara mısır, pancar, çerezlik ayçiçeği, buğday, arpa ekimi yapılmaktadır. Taşınmazın yerinin tespiti, fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Taşınmaz 1031,00 m2 alana sahiptir. Geometrik olarak şekilsizdir. Parsel üzerinde tek katlı demir profilden yapılan, kulübe bulunmaktadır. Kulübenin dış duvarları ve üzeri galvanizli saçtır. Bürüt alanı 55 m2 dir. Parsel üzerinde sondaj kuyusu bulunmaktadır. Parselin etrafı tel çit ile çevrilidir.Taşınmazın su tutma kapasitesi iyi derecede, toprak profil derinliği normal düzeydedir.Parsel agregat yapısı olarak çok iyi seviyededir.( Agregatlar bünyelerinde barındırdıkları organik madde sebebiyle bitkilerin gelişimi vb. hayati faaliyetleri için daha elverişli koşulların oluşmasını sağlarlar. )Sulu tarım arazisi vasfındaki taşınmazın fiziksel özellikleri; Toprak tekstür ve strüktürü: iyi seviyede, Su tutma kapasitesi: tekstür ve strüktür yapısı iyi seviyede olan parselin su tutma kapasitesi bitki yetişmesi ve verim için ideal seviyededir. Havalanma, Geçirgenlik, Toprak sıcaklığı, Kıvam olarak optimum seviyededir. Satışa konu taşınmaz, Elbistan Belediyesi mücavir alan sınırında olup, 1/1000?lik uygulama imar planı dışındadır.
Kıymeti : 51.870,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 5403/5578 S.Y. Gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Esentepe Mahallesi, Çilingir Mevkii, 474 ada 29 nolu parselde, TARLA vasfında, 2669 yevmiye numarası ile tam hisse oranlı taşınmazdır. Taşınmaz; Mescid-i Aksa Camii' ne 250, Anadolu Kız İmam Hatip Lisesine 510 m., Esentepe İlkokuluna 890 m. mesafededir. Taşınmazın yakın çevresinde tarım arazileri bulunmakta, 200 metre mesafede ise mesken amaçlı binalar bulunmaktadır. Taşınmazın yerinin tespiti,fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Satışa konu 474 Ada 29 parsel 6.000,00 m2 alana sahiptir. Parselin ortalama eni 42 metre olup, ortalama uzunluğu 151 metredir. Taşınmaz düz bir alanda olup geometrik olarak dikdörtgene benzer şekildedir. Parsel üzerinde yapı bulunmamaktadır. Sulu tarım arazisi olan taşınmaz taban arazi vasfındadır. topoğrafik olarak düz bir yapıdadır. Su tutma kapasitesi iyi derecede, toprak profil derinliği normal düzeydedir. Parsel agregat yapısı olarak çok iyi seviyededir.( Agregatlar bünyelerinde barındırdıkları organik madde sebebiyle bitkilerin gelişimi vb. hayati faaliyetleri için daha elverişli koşulların oluşmasını sağlarlar.) Taşınmazın toprak tekstür ve strüktürü: iyi seviyededir.Su tutma kapasitesi: tekstür ve strüktür yapısı iyi seviyede olan parselin su tutma kapasitesi bitki yetişmesi ve verim için ideal seviyededir.Havalanma, Geçirgenlik, Toprak sıcaklığı, Kıvam olarak optimum seviyededir. Satışa konu taşınmaz Elbistan Belediyesi mücavir alan sınırında olup, 1/1000?lik uygulama imar planı dışındadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/696 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR