KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli İzmit'te 4040 m² tarla icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01089343
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : ARPALIKİHSANİYE MAH. / İZMİT
: 4040
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 26.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/77219 ESAS
Muhammen Bedeli
:
121,200 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/77219 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, İzmit İlçe, 143 Parsel, ARPALIK İHSANİYE Mahalle/Köy, Cobul Mevkii, Kıymet takdiri istenen Kocaeli İli, İzmit İlçesi, Arpalık İhsaniye mahallesi, G24a13da pafta, 143 parsel sayılı taşınmaz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1/25.000 Ölçekli Nazım İmar Planında Diğer Tarım Alanı kullanımında kalmaktadır. Taşınmaz İzmit Belediyesi sınırları içerisinde olup yüzölçümü 4.040,00 m2 dir. Taşınmaz yerleşim olarak Arplık İhsaniye mahallesi, Cobul mevkii'nde yer almaktadır. Arpalık İhsaniye mahallesi muhtarlığının 450 metre doğusunda, mahalleArpalık İhsaniye merkezinin 450 metre kuzeyindekonumludur. Tarif olarak;Arpalık İhsaniye merkezinde kuzey yönde 620 metre ilerlenir ve sağa sapılır. Bu yolda 400 metre devam edildiğinde yolun sol tarafında 100 metre içerde 143 parsel bulunmaktadır. Meskûn alanda değildir ve bu sebeple ulaşım imkânları ortalamanın altındadır. Yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden istifadesi eksiktir. Parselin topoğrafik yapısıeğimli olup parselin geometrik şekli çeşitkenar formdadır. Parsel halihazırda boş konumdadır. Parselin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı bulunmamaktadır. Olduğu gibi bırakılan kadastro parselidir. Keşif anında taşınmaz üzerinde herhangi bir inşaat ve ziraat faaliyetine rastlanmamıştır. Kamu eline geçmiş herhangi bir yola cephesi bulunmamaktadır.
Adresi : Arpalıkihsaniye Köyüİzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 4.040 m2
İmar Durumu : Diğer tarım alanı kullanımında kalmaktadır.
Kıymeti : 121.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2.Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir. Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/77219 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR