KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmit Bağlıca'da 4900 m² tarla icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067128
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : BAĞLICA MAH. / İZMİT
: 4900
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 16.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1385 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
196,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/1385 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kocaeli , İzmit , 1541 Parsel, Bağlıca Köyü, Kumdüzü Mevkii, 4.900,00 m2 Tarla vasıflı taşınmazın tamamı;
Taşınmaz Bağlıca merkezinin 4 km. Kadar doğusunda, İzmit-Kandıra yolunun 14 km. kadar doğusunda, İstiklal caddesinin güneyinde (Kartepe yolu) kalmaktadır. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon, çevre temizliği gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanmamaktadır. 1/25.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı içerisinde olması, meskûn alanda olmaması ve Belediye hizmetlerinden yararlanıyor olmaması nedeniyle tapu kayıtlarında tarla niteliğindedir. Toplu taşım güzergâhı olan uzak mesafede olması ulaşım imkânları bakımından dezavantaj sağlamaktadır. Taşınmaz 3194 sayılı imar kanununun 18.maddesine göre şuyulandırma görmemiş olduğundan Düzenleme Ortaklık Payı kesintisi uygulanmamış kadastro parselidir. Taşınmazın kadastro yoluna cephesi bulunmamaktadır.Keşif anında taşınmaz üzerinde herhangi bir inşaat ve ziraat faaliyetine rastlanmamış olup boş vaziyettedir. Çevre sınırlarını belirleyen tel çit, bahçe duvarı vs. bulunmamaktadır.
İmar Durumu : İzmit Belediyesi, 1/25.000 Ölçekli Nazım İmar Planında "Diğer Tarım Alanı" kullanımında kalmaktadır
Kıymeti : 196.000,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1385 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR