TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Tire'de tavuk kümesi ve gübre depolu 10.300 m² tarla icradan satılıktır

TİRE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095018
Şehir : İzmir / Tire
Semt-Mahalle : KARATEKE MAH. / TİRE
: 10300
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1571 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,472,800 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:45
Satış Yeri
:
Tire Belediyesi hizmet binası bodrum kat meclis ve nikah salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TİRE İCRA DAİRESİ
2016/1571 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Tire İlçe, 459 Parsel, Karateke Mah Taştepe Mevkiinde tarla.3.şahıs Mehmet ANIK adına kayıtlı.Borçlunun borcundan dolayı tam hisse satılacaktır.

Doğusu Tire çöplük yolu, batısı kuru dere ve diğer hudutları şahıs taşınmazları ile çevrilidir. Karateke mahallesinin yeni yerleşim alanının güneyinde mutlak tarım arazisi konumundadır.Mevcut durumu itibariyle üzerinde (A-B-C) bloklu tavuk kümesi ve idari bina ve gübre toplama merkezlerinden oluşan işletme konumundadır.Taşınmaz kıraç, susuz toprak yapısında ve güneyden kuzey yönünde %15-20 eğimlidir.Geometrik şekil olarak dörtgendir. Bulunduğu konumu ,toprak yapısı yerleşim merkezlerine yakınlığı ile tarımsal faaliyetin dışında kullanıma uygundur.Kırsal bölge içerisinde ,faal olarak tavuk kümesi işletmesi bulunmaktadır.Üç adet kümesin toplam alanı 2.960,00 m² olup tek katlı yığma yapıdadır.Kapılar pen, çatısı profil örtüsü lamarina şeklindedir.Sıvalıdır.
1 Adet Bakıcı evi: Toplam alanı 111,00 m² dir. 2 katlı yığma yapıdır.Giriş kapı çelik, pencereler pen doğramadır. Elektrik ve suyu mevcut kullanılmaktadır.Bakımlıdır.
2 Adet fosseptik: 13,92 m² oturumunda kullanılmaktadır.
3 Adet yem silosu: Silindirik şeklinde çelik yapı olup etrafı saçtır.
1 Adet ölü çukuru:8,41 m² oturumunda kullanılmaktadır.
2 Adet gübre toplama yeri: Etrafı açık zemin grobetondur. Kullanılmaktadır.
Saha betonları: Yaklaşık 0,15 m yükselliğinde 5.000,00 m² civarında kullanılmaktadır.
Parselin bahçe duvarları: Yaklaşık 1,00 m yüksekliğindedir.
Her ne kadar tapuda tarla vasfındaysa da üzerinde belirtilen yapılar bulunmakta, faaldir.
Adresi :
Yüzölçümü : 10.300,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :Kadastro parseli konumundadır.
Kıymeti : 2.472.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Ziraat bankasının ipoteği bulunmaktadır, Tire 2.AHM'nin(Ticaret mahkemesi sıfatıyla)2016/8 E.ihtiyati tedbiri vardır, Tire 2.AHM 'nın 2016/580 E.iht.tedbiri vardır.
Tedbirlerin kaldırılması hususu ihale alıcısına aittir.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Tire Belediyesi hizmet binası bodrum kat meclis ve nikah salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1571 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR