SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Seferihisar'da zeytinlik icradan satılıktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00951138
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : BEYLER MAH. / SEFERİHİSAR
: 145876
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 22.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/460 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,986,382 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ
2018/460 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Tapu kaydı , imar durumu , adresi ve önemli özellikleri : İzmir İl, Seferihisar İlçe, 159 Ada, 46 Parsel, BEYLER Mahalle/Köy, Köycivarı Mevkii,zeytinlik vasfında, tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Seferihisar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 18.10.2018 tarih ve 11305 sayılı yazısına göre; söz konusu taşınmaz, 1/1000 Ölçekli Ulgulama İmar Planı dışında olup, 1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında Doğal ve Ağaçlık Karakteri korunacak alanında ve tarım alanı içinde kalmaktadır. Parselin killi-tınlı-taşlıklı toprak yapısında yer yer %45 olan eğimi olsa da ortalama %30 eğimli, kuru tarım arazisi olduğu, üzerinde 30-40-60 ve üzeri yaşlarda delicelere aşılı zeytin ağaçları bulunduğu, zeytinlik vasfında olduğu, parsel üçgene yakın yamuk şeklinde olup tarımsal amaçlı kullanıldığı, çevre parsellerinin de zeytin ve bağ olarak tarımsal amaçlı kullanıldığı, yakın çevresinde yerleşim yerlerinin bulunmadığı, ormanlık alanlar ile birilkte tarım arazileri olduğu görülmüştür. Parselin mevcut halde elektrik ve sulama imkanı yoktur. Parselin zemini işlenmemiş doğal halde olup yola bakan kısmı taş duvar ile çevrilmiştir. Duvarın boyutları asfalt yoldan yaklaşık 3 m yüksekliktedir. Taşınmazın yola cephesi vardır. Anayol üzerinde Beyeler köy merkezine 1,50m, Seferihisar merkeze 7,5 km uzaklıktadır.
Yüzölçümü : 145.876,64 m2
Kıymeti : 2.986.382,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi Seferihisar İzmir
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tapuda adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/460 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR