SEFERİHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir/Seferihisar'da bahçe mahkemeden satılıktır

SEFERİHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961547
Şehir : İzmir / Seferihisar
: 902
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,353,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Seferihisar Hükümet Konağı Seferihisar Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi Seferihisar/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/14 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Seferihisar İlçesi, Turabiye Mahallesi, Beyler Cad. 172 Ada, 47 Parselde kayıtlı 902 m2 miktarlı taşınmaz Seferihisar yerleşiminin kuzey-doğusunda kalmaktadır. 28/1 nolu sokaktan numarataj alan taşınmaz, doğu-batı ekseninde az eğimli bir topografik yapıdadır. Taşınmazın tapu kaydında, vasfı "Bahçeli Kargir iki ev" olarak geçmekte ise de, mevcut durumda bu evlerin zamanla yıkılmış olduğu, üzerinde sadece tarımsal değer taşıyan, 50 yaşlı 3 adet dut ağacı bulunmaktadır.
1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı içinde kalan taşınmaz, kadastral parsel durumundadır. İmar parseli olması için imar uygulaması (yola terkler) görmesi gerekmektedir. İmar planına göre taşınmazın doğusunda 10 m lik, batısında 5 m lik ve kuzeyinde ise 7 m lik imar yolları geçmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde, TOKİ konutları, eski yapılaşmalar ile imar planına göre yapılan yeni yapılaşmalar bulunmaktadır. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanma imkanı bulunan taşınmaz, çarşı merkezine, resmi kurumlara, alışveriş merkezlerine vs. yürüme mesafededir.
Adresi : Turabiye Mah.28/1 Sk. No: 11 Seferihisar/İZMİR
Yüzölçümü : 902,00 m2
İmar Durumu : Dava dosyasında bulunan, Seferihisar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 01.02.2017 tarih ve 734 sayılı imar durumu yazısına göre ;
"Turabiye Mahallesi, 172 ada 47 nolu parsel, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin 14.03.2014 tarih ve 05.303 sayılı kararı ile onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Bitişik Nizam, 4 kat konut imarlıdır. İmar Uygulamasına tabi parsellerdendir.
Kıymeti : 1.353.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Alim Akdumanlı, Fatma Vardal, Makbule Tunçlar'ın 9 Eylül Vergi Dairesi Müdürlüğü vergi ilişiği kesilmiştir.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Seferihisar Hükümet Konağı Seferihisar Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi Seferihisar/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR