SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Seferihisar'da 26.377 m² zeytinli tarla icradan satılıktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154672
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : GÖDENCE MAH. / SEFERİHİSAR
: 26377
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/590 Talimat
Muhammen Bedeli
:
395,668 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi ( düğün salonu ) Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
2019/590 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : İzmir ili , Seferihisar İlçesi , Gödence Mahallesi, Suluk Harmanı Mevkii, 116 ada, 36 parsel ,26.377,90 m2 yüzölçümlü zeytinli tarla
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında olup, İzmir Manisa Planlama Bölgesi 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planında tarım arazisi olarak ayrılmıştır. Yolu olması halinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kurum görüşü alınmadan yapı ruhsatı verilmez.
Özellikleri : Toprak yapısı itibariyle kumlu tınlı yapıda derin profilli kuru tarım arazisi konumundadır.Taşınmazda tuzluluk alkalilik. drenaj ve eresyon gibi bitki gelişimini olumsuz etkileyecek özellikler görülmemiştir. Taşınmazın yakın çevresinde boş tarlalar ve zeytinlik arazı bulunmaktadır. Genel olarak %30-40 bazı yerlerde %40-50 eğimli yapıya sahiptir. Parselde bulunan zeytin ağaçlarının bakım ve budaması yapılmamıştır, söz konusu zeytinlik yıllardır sürülmemiştir. Parselde 40-60 yaş arası zeytin ağaçları bulunmaktadır. Zeytin ağaçlarının verime yatma kabiliyeti bakımsızlıktan dolayı düşüktür. Parsele ulaşım toprak yolla sağlanmaktadır. Yıllardır bakımsız olduğu için çalılar ve otla kaplıdır.
Kıymeti : 395.668,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi ( düğün salonu ) Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tapuda adresi olmayanlar için İİK 127 maddesi gereği ilanen tebliğ olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/590 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR