SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Seferihisar İhsaniye'de 329 m² sebze bahçesi icradan satılıktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070234
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / SEFERİHİSAR
: 329
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 20.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/91 Esas
Muhammen Bedeli
:
197,706 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi ( Düğün Salonu ) Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEFERİHİSAR
İCRA DAİRESİ
2019/91 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
İmar Durumu; Seferihisar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan 03.04.2019- 3246 sayılı yazıda; İlgi yazınızda bahse konu İlçemiz İhsaniye Mahallesi 108 ada 8 parsel numaralı taşınmaz, 1/ 25000 ölçekli Çevre Düzeni Planına göre Kırsal Yerleşim Alanı içerisinde kalmakta olup, Emsal= 0,50 (Maks = 250 m2), 2 katlı (hmaks =6,50 m) yapı yapılabilir.
Dosyada mevcut Tapu Kaydına göre; İzmir İli, Seferihisar İlçesi, İhsaniye Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 108 ada 8 parsel numaralı, 329,51 m2 yüzölçümlü, sebze bahçesi nitelikli taşınmaz
Seferihisar İlçesi, İhsaniye Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 108 ada 8 parsel sayılı taşınmaz, 329,51 m2 yüzölçümünde, ana taşınmaz niteliği sebze bahçesi . Parsel zeminde üç yönden yola cepheli, içerisinde 15 yaşlarında 3 adet mandalin ağaçları bulunduğu gözlemlenmiştir. Parsel kuzeydoğu-güneybatı yönüne azalan % 5 meyile sahiptir. Toprak yapısı itibariyle killi-tınlı yapıda, sığ profilli ve az taşlık-kayalık görüntüdedir. Parselin çevresinde mesken olarak kullanılan binalar bulunmaktadır. Parselin içerisinde elektrik ve su şebekesi yer almaktadır.
Kıymeti : 197.706,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi ( Düğün Salonu ) Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
Satış ilanı : 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/91 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR