MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Menderes/Gümüldür Mahallesi'nde 10 dönüm tarla mahkemeden satılıktır

MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114315
Şehir : İzmir / Menderes
: 10709
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/25 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,499,314 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Menderes Adliyesi 1.Kat koridoru, Bilgi İşlem Odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/25 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Gümüldür mahallesi Köyaltı mevkiinde kain tapunun 2904 Ada, 48 Parsel'inde kayıtlı TARLA vasıflı taşınmazdır. ilçe merkezine uzak, Gümüldür mahalle merkezine, çarşı ve alışveriş yerlerine ise orta uzak mesafededir, kuş uçumu Kuşadası-Seferihisar yoluna 640 m, denize 1150 m, mahalle merkezine 860 m2 mesafededir, ulaşım kolaylığı ve kadastrol bir yola cephesi vardır, elektrik, telefon, altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır, içinde yaklaşık 70 m2 hacminde betan havuz bulunmakta, uzun zaman kullanılmadığından inşai değeri yoktur, parsel üzerinde uzun zamandır tarımsal faaliyet yapılmadığından dolayı zemin çalı formunda bitkilerle kaplanmıştır
Adresi : Köyaltı mevkii Gümüldür-Menderes/İzmir
Yüzölçümü : 10.709,39 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/25000 ölçekli çevre düzeni planı içerisinde, kısmen Kentsel yerleşik (meskun) alanda, kısmen de tarım alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.499.314,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : "Bu parsel aleyhine 43 parsel lehine irtifak hakkı vardır" şerhi ile yükümlüdür
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Menderes Adliyesi 1.Kat koridoru, Bilgi İşlem Odası önü MENDERES / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR