KINIK İCRA DAİRESİ

İzmir Kınık'ta 7454 m² içinde depo olan tarla icradan satılıktır

KINIK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065264
Şehir : İzmir / Kınık
Semt-Mahalle : YAYAKENT MAH. / KINIK
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/37 TLMT
Muhammen Bedeli
:
172,533 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
KINIK İCRA DAİRESİ KAPI ÖNÜ-KINIK HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KINIK İCRA DAİRESİ
2017/37 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmazın Tapu kaydı İzmir İli,Kınık İlçesi,Yayakent Mah.147 ada 2 nolu parselde bulunan tapu kaydında tarla niteliğinde olan borçlu adına kayıtlı hisseli taşınmazın 74541/542510 (7.454,10 m2) hissesidir.Taşınmazın tamamı 54.251,00 M2 olup,taşınmaz üzerinde 103 m2 yüz ölçümünde tek katlı ahır ve depo olarak kullanılan bir yapı vardır.Dış duvarlar sıvalı ve badanalı çatısı kiremit ile örtülüdür.Ahşap tahtadan kapısı ve penceresi bulunmaktadır.İç briket duvarlar badanalıdır.Tavan kaplaması bulunmamaktadır.Binanın önünde üzeri saç ile örtülü sundurma ile profil demirlerden çit ile çevrilmiş bir alan bulunmaktadır.Yine taşınmaz üzerinde yaklaşık 90 m2 yüzölçümünde tek katlı içinde 3 odası önü açık oturma mahalli ve depo olarak kullanılan mahalli olan bir bina (ev)bulunmaktadır.Duvarlar sıvalı ve badanalı çatısı kiremit ile örtülüdür.Ahşap kapı ve pencereler mevcuttur.Taban beton malzeme ile kaplanmıştır.Ahırın önünde yaklaşık 94 m2 yüzölçümünde üç yanı açık sundurma bulunmaktadır.Demir boru ve profiller ile ahşap atkılar üzerine saç ile örtülmüştür.Sundurmanın önünde yaklaşık 20 mt boyunca profil demir ve borulardan oluşan korkuluk bulunmaktadır.Sundurmanın ön ve yanında 410 m2 lik alan demir profillerden oluşan çit ile çevrilmiştir.Sundurmanın önündeki alanda demir profillerden oluşan üstü açık demir boru ve profillerden oluşan hayvanların bağlandığı yaklaşık 90 m2 yüzölçümünde bir mahal mevcuttur.Arazinin toprak profil ve su tutma kapasiteleri iyi olup,aşırı yağış ve sürüm tekniklerinde erozyon sorunu bulunmamaktadır.Taşınmaz sınırlarından geçen yeraltı kapalı sistem sulama vanası ve artezyen ile sulanabilen sulu tarım arazisidir.Yüzeysel toprak incelemesine göre tınlı-milli-kumlu geçirgen toprak yapısına sahiptir.Taşınmazın kuzeyinde sınıra yakın elektrikle çalışan artezyen kuyusu tespit edilmiştir.Ayrıca ova evi ve hayvan sayası bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde zeytin (90 adet) ve Fıstık Çam (11 adet) ağaçları bulunmaktadır.
Yüzölçümü : Satışa konu taşınmaz hissesi 7.454,10 m2
Kıymeti : 172.533,26 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : KINIK İCRA DAİRESİ KAPI ÖNÜ-KINIK HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KAT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/37 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ile İş bu satış ilanı tebliğ yapılamayan alakadarlara,İİK 127.maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur.05/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR