İZMİR 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İzmir Güzelbahçe'de tarımsal imarlı 2.885 m² arazi mahkemeden satılıktır

İZMİR 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978757
Şehir : İzmir / Güzelbahçe
Semt-Mahalle : YALI MAH. / GÜZELBAHÇE
: 2885
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/27 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 15:35
İkinci Satış Günü
:
02.07.2019 15:35
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI-STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI, D BLOK 3. KAT, SULH HUKUK MAH.MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/27 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmazın Özellikleri: Taşınmaz tapunun: İzmir İli, Güzelbahçe İlçesi,Güzelbahçe Mahallesi, 4990 nolu parsel’ inde,2.885,00 m² yüzölçümü ve “Zeytinli Tarla” cinsiyle; 3/4 payı RABİA HANYALI, 1/4 payı MERCAN RESTORAN İŞLETMELERİ İNŞ. TUR. TİC. LTD. ŞTİ. adına kayıtlı bulunmaktadır. Taşınmaz; İzmir – Çeşme Otoyolunun yan yolu gibi uzanan Abdullah Baydar Caddesine ve 189 Sokağa cephelidir. Taşınmaz Mithatpaşa Caddesine yaklaşık 700 m., İzmir Çeşme Otoyolu Seferihisar çıkışına yaklaşık 850 m., Güzelbahçe Köyiçine yaklaşık 850 m., Balıkçı Barınağına yaklaşık 950 m. mesafede bulunan konuma sahiptir. Mevcut konumu ulaşım ve taşıma imkânları iyi olarak değerlendirilmiştir. Civarındaki arazilerin kısmen tarımsal amaçla kullanıldığı bazılarının mesken, bazılarının da depo – tarımsal yapılar – atölye olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmaz üzerinde mandalin ağaçları mevcut ağaçlarının bulunduğu ve düz bir topoğrafik yapıya sahip olduğu görülmüştür. Taşınmaz üzerinde (taşınmazın doğu ve batı sınırlarına yakın kısımda) 2 ADET ZEYTİN AĞACI BULUNDUĞU BELİRLENMİŞTİR.
Adresi : İzmir Güzelbahçe - Yalı Mahallesinde Yer Alan Ve 189 Sokak İle Abdullah Baydar Caddesini Birbirine Bağlayan 354 Sokağın Yaklaşık 35 M. Batısındaki Boş Arazi
Yüzölçümü : 2.885 m2
İmar Durumu : Güzelbahçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü' nün 03.12.2018 tarih, 6318 sayılı yazısı ekindeki imar durumunda taşınmazın; "1/1000 ÖLÇEKLİ GÜZELBAHÇE UYGULAMA İMAR PLANINA İSTİNADEN TARIM ALANINA İSABET ETTİĞİ, PLAN LEJANT NOTLARI VE PLANLI ALANLAR TİP İMAR YÖNETMELİĞİ GEÇERLİ OLDUĞU, KADASTRAL YOLA CEPHESİNİN OLDUĞU, AYRICA REVİZYON İMAR PLAN NOTLARINA İSTİNADEN KORUNACAK TARIM ALANLARINDA SIHHİ VE PARSEL SATHININ %5’İNDEN FAZLA YER İŞGAL ETMEMEK İNŞAAT ALANLARI 250 M²’Yİ SAÇAK SEVİYELERİNİN TABİİ ZEMİNDEN YÜKSEKLİĞİ H:6,80 M.Yİ AŞMAMAK, YOL VE PARSEL SINIRLARINA 5M.DEN FAZLA YAKLAŞMAMAK ŞARTI İLE BİR AİLENİN OTURMASINA MAHSUS BAĞ SAYFİYE EVİ YAPILABİLECEĞİ, TARIMSAL AMAÇLI TESİSLERDEN SERALAR İÇİN SINIR OLMADIĞI” belirtilmiştir.
Kıymeti : 1.750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının Muhdesat Bilgileri hanesinde; “Üzerinde mevcyt zeytinlerden 6 zeytin ağacı Güzelbahçe Belediyesine aittir.” Belirtmesi mevcuttur. Beyanlar hanesinde, 3402 Sayılı kanunun 22. Mad.2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir şerhi vardır.
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 15:35 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 02/07/2019 günü 15:35 - 15:45 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI-STADYUM METRO DURAĞI KARŞISI, D BLOK 3. KAT, SULH HUKUK MAH.MÜZAYEDE SALONU.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu (Milli bir bankanın kesin ve süresiz) vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR