DİKİLİ İCRA DAİRESİ

İzmir Dikili'de 6.375 m² hububat tarlası icradan satılıktır (çoklu satış)

DİKİLİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01201260
Şehir : İzmir / Dikili
Semt-Mahalle : ÇANDARLI MAH. / DİKİLİ
: 6375
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/380 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
266,551 TL
Birinci Satış Günü
:
09.11.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
04.12.2020 10:50
Satış Yeri
:
DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU ÖNÜ- DİKİLİ ADLİYESİ GİRİŞİ ZEMİN KAT DİKİLİ / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DİKİLİ İCRA DAİRESİ
2019/380 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Bilgileri : İzmir İli, Dikili İlçesi, Çandarlı Mahallesi, Kaçulkuyu Mevkii,1673 Ada, 103 parsel, 6.375,87m² yüzölçümlü, Tarla Ana Taş. Nitelikli olarak tapuda kayıtlı taşınmazdır.
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz düz, taşlılık ve taban kaya problemi olmayan, derin toprak yapısında tarım arazidir. Taşınmazda dikimi yapılmış herhangi bir meyve ağacı yoktur ancak halihazırda kıymet takdiri tarihi itibarı ile hububat ekilmiş durumdadır. Bunlardan başka bitki bulunmamaktadır. Taşınmaz tarla vasfında olup mevcut durumuyla makineli ve sulu şartlarda, ekonomik olarak tarımsal ürün yetiştirmeye uygun durumdadır. Taşınmazda elektrik bağlantısı ve su kaynağı mevcut olmayıp kadastro yoluna cephesi vardır. Ayrıca taşınmaz içerisinde inşaat değeri olan herhangi bir gayrimenkul bulunmamaktadır.
Adresi : Kaçulkuyu Mevkii Çandarlı Mahallesi Dikili/İzmir
Yüzölçümü : 6.375,87 m2
İmar Durumu : Dikili Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 30/09/2019 tarih ve 6492 sayılı yazısı ile söz konusu taşınmazın 1/25.000 Ölçekli Dikili (İzmir) Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Nazım İmar Planı değişikliğinde "Tarım Alanı" ve "Sulama Alanı" olarak planlı alanda kaldığının görüldüğü; ayrıca Ova Koruma Alanı içinde kaldığının görüldüğü bildirilmiştir.
Kıymeti : 318.793,50TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/11/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 04/12/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU ÖNÜ- DİKİLİ ADLİYESİ GİRİŞİ ZEMİN KAT DİKİLİ / İZMİR
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Bilgileri : İzmir İli, Dikili İlçesi, Çandarlı Mahallesi, Kaçulkuyu Mevkii,1673 Ada, 106 parsel, 5.331,03m² yüzölçümlü, Tarla Ana Taş.Nitelikli olarak tapuda kayıtlı taşınmazdır.
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz düz, taşlılık ve taban kaya problemi olmayan, derin toprak yapısında tarım arazidir. Taşınmazda ekimi - dikimi yapılmış herhangi bir tarımsal ürün bulunmamaktadır. Taşınmaz tarla vasfında olup mevcut durumuyla makineli ve sulu şartlarda, ekonomik olarak tarımsal ürün yetiştirmeye uygun durumdadır. Taşınmazda elektrik bağlantısı ve su kaynağı mevcut olmayıp kadastro yoluna cephesi vardır. Ayrıca taşınmaz içerisinde inşaat değeri olan herhangi bir gayrimenkul bulunmamaktadır.
Adresi : Kaçulkuyu Mevkii Çandarlı Mahallesi Dikili/İzmir
Yüzölçümü : 5.331,03 m2
İmar Durumu : Dikili Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 30/09/2019 tarih ve 6492 sayılı yazısı ile söz konusu taşınmazın 1/25.000 Ölçekli Dikili (İzmir) Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Nazım İmar Planı değişikliğinde "Tarım Alanı" ve "Sulama Alanı" olarak planlı alanda kaldığının görüldüğü; ayrıca Ova Koruma Alanı içinde kaldığının görüldüğü bildirilmiştir.
Kıymeti : 266.551,50TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/11/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 04/12/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : DİKİLİ ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU ÖNÜ- DİKİLİ ADLİYESİ GİRİŞİ ZEMİN KATDİKİLİ / İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ :Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/380 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR