BAYINDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Bayındır İlçesi'nde 24.138 m² tarım arazisi icradan satılıktır

BAYINDIR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01161783
Şehir : İzmir / Bayındır
Semt-Mahalle : HASKÖY MAH. / ÇIRPI
: 24138
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 29.04.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/125 Talimat
Muhammen Bedeli
:
844,847 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.07.2020 14:00
Satış Yeri
:
Belediye pasajı zemin kat no:57 müzayede salonu ihale odası bayındır/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAYINDIR İCRA DAİRESİ
2019/125 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir ili, Bayındır ilçesi, Hasköy mah., Gerenler mevkii, 135 ada, 36 parsel, 24.138,49 m2, niteliği 'tarla', satılacak hisse oranı TAM(1/1) olan taşınmazdır.Hasköy Mah. meskun mahallinin 1.400 m doğusunda, Tire Yeniçiftlik Mah. meskun mahallinin 1.500 m kuzey doğusunda, kumlu-tınlı toprak yapısına sahip % 1 eğimli, geçirgenliği ve su tutma kapasitesi normal olan, sulanabilir yapıda, içerisinde sulama ünitesi ve elektrik bulunan, kadastral yolu olan, kıymet takdiri aşamasında içerisinde ekili hiçbir ürün bulunmayan, zeminde toprak işlemesi yapılmış, 1.sınıf tarım arazisidir. 1/25.000 ölçekli İzmir Büyükşehir Bütünü Çevre Düzeni Planının 7.12. maddesi 'Tarım Alanı' içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 844.847,15 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/07/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Belediye pasajı zemin kat no:57 müzayede salonu ihale odası bayındır/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK nun127.md. Gereğince; İşbu satış ilanı, gazetede ve elektronik ortamda yayımlanacağından tapuda adresi olmayanlarve tüm ilgiler için, tebliğ yerine kaim olacağının bilinmesi gerekmektedir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/125 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR