RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İyidere/Fıçıtaşı Mahallesi'nde üzerinde ev bulunan tarla nitelikli taşınmaz mahkemeden satılıktır

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005364
Şehir : Rize / İyidere
Semt-Mahalle : FIÇITAŞI MAH. / İYİDERE
: 558
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 30.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
MİLAT 30.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/27 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
312,223 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Rize Merkez Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/27 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Rize – İyidere ilçesi Fıçıtaşı mahallesinde kain 428 ada 26 sayılı parsel taşınmaz tapuda alanı 558,32 m2 olup ,cinsi tarla olarak kayıtlıdır. Halıhazırda üzerinde kısmi bodrum+zemin kat olmak üzere betonarme yığma inşaat tarzında inşa edilmiş ev mevcuttur.Bodrum kat depo, zemin kat konut olarak yapılmıştır. Binanın dış cephesi sıvalı boyalı olup kiremit çatı ortülüdür. Taşınmaz üzrinde ev dışındaki kısımlarda muhtelif ağaçlar ve çaybahçesi vardır.Dosyadaki mevcut imar durumuna göre imar planı içinde kalmaktadır.Parselin yaklaşık 217,32 m2 si imar yolunda kalmakta geri kalan kısmı imar adası içindedir.İmar planına göre ayrık nizam 5 kat yapılaşmaya uygundur.Parsel ilçe merkezine 2 km mesafede araba yoluna cephelidir.Manzaralı konuma sahip etrafında müstakil yapılar ,okul,kıraathane bulunmaktadır. Tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Zemin yapısı hafif eğimli sağlam ve kadastro parselidir. Taşınmazın tüm bu özellikleri dikkate alınarak üzerindeki bina ile birlikte toplam değeri 12.223,89 TL. Olarak tespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.
Yüzölçümü : 558,32 m2
İmar Durumu : dosyasında
Kıymeti : 312.223,89 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydında
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 18/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Rize Merkez Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20/05/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR