İVRİNDİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İvrindi/Küçükfındık'da tarla icradan satılıktır

İVRİNDİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045937
Şehir : Balıkesir / İvrindi
Semt-Mahalle : KÜÇÜKFINDIK MAH. / SARICA
: 9288
Yayınlandığı Gazeteler

YENİSÖZ 03.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/61 talimat
Muhammen Bedeli
:
13,933 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
İvrindi Belediyesi Toplantı Salonu İvrindi/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İVRİNDİ
İCRA DAİRESİ
2018/61 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, İvrindi İlçe, 213 Ada, 2 Parsel, KÜÇÜKFINDIK Mahalle/Köy,DEDE Mevkiinde olan taşınmaz. Üzerinde her hangi bir yapı yer almamaktadır.
Tapu kaydında taşınmazın cinsi: tarladır. Kadastro yolu olup, Killi-Tınlı toprak yapısında, toprak derinliği ve su tutma kapasitesi orta, toprak ve iklim olarak yörede yetiştirilen her türlü ürünün yetişebileceği tarladır. Kıymet takdiri günü ekili değildir.
Dosya içinde mevcut İvrindi Belediye Başkanlığının 05/03/2019 tarih ve 383 sayılı yazısında; belediye sınırları içerisinde İmar Planı dışında bir kısmı Tarım Alanında bir kısmı da Ağaçlandırılacak Alanda kalmaktadır. Bahse konu taşınmazın yapılaşma şartları Balıkesir-Çanakkale Planlama bölgesi 1/100.000 Ölçekli ÇDP?nı hükümlerine tabii olduğu bildirilmiştir.
Yüzölçümü : 9.288,80 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Dosya içinde mevcut İvrindi Belediye Başkanlığının 05/03/2019 tarih ve 383 sayılı yazısında; belediye sınırları içerisinde İmar Planı dışında bir kısmı Tarım Alanında bir kısmı da Ağaçlandırılacak Alanda kalmaktadır. Bahse konu taşınmazın yapılaşma şartları Balıkesir-Çanakkale Planlama bölgesi 1/100.000 Ölçekli ÇDP?nı hükümlerine tabii olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 13.933,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 08/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İVRİNDİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR