ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Çatalca'da tarla vasıflı taşınmaz icradan satılıktır

ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997409
Şehir : İstanbul / Çatalca
Semt-Mahalle : ORMANLI MAH. / ÇATALCA
: 6000
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
716,419 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Çatalca Adliyesi İcra dairesi Kalemi Çatalca / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇATALCA İCRA DAİRESİ

2019/6 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Çatalca İlçesi,ORMANLI Mahalle/Köy, 261 Parsel sayılı tarla vasıflı taşınmaz
Satışa konu Çatala ilçesi Ormanlı mahallesi, 261 parsel nolu taşınmaz köy merkezinden yaklaşık 600 m uzaklıkta olup, Karacaköy yolu üzerindedir. Parselin yola cephesi yoktur, sınırları şahıs parselleriyle çevrilidir. Etrafı tamamen tarım arazisidir. Göl kısa havza koruma sınırları içerisinde kalmaktadır. elektirik bağlıdır. Taşınmaz üzerinde Fen bilirkişisince hazırlanan raporda da görüleceği üzere A harfleri ile gösterilen yapı bulunmaktadır. Bu yapıların özellikleri aşağıda belirtilmiştir.
Fen bilirkişisinin krokili raporunda A harfi ile gösterilen yapı, 2 katlı betonarme olup mesken olarak kullanılmaktadır.60,50 m2 oturum alanlıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı kiremit örtülüdür. Giriş kapısı demir doğrama, pencereleri PVC doğrama olup zemin kat pencerelerinde demir korkuluk yapılmıştır. Bina yeni olup bakımlıdır. Zemin katta bulunan balkon üzerine ahşap malzemeden veranda yapılmıştır.
261 parsel salılı taşınmaz üzerinde bulunan ve ekonomik değeri olan, ağaç ve süs bitkilerinin ekonomik ömrü, mevcut verimi , yetiştirilme zorluğu, ürünün kalitesi, pazar değeri gibi özellikleri dikkate alınarak, hesaplanmıştır.23 adet dışbıdak, 36 kavak, 2 adet ayva ağacı mevcuttur.
Yüzölçümü : 6.000 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Çatalca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre Çatalca ilçesi Ormanlı mahallesi 261 parsel 15.06.2009 tasdik tarihli 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı kapsamında Göl kısa Havza koruma alanında kalmakta olup, söz konusu parseli de kapsayan alanda 1/1000 ölçekli uygulama imar planları bulunmadığından imar durumu tanzim edilemediği belirtilmektedir.
Kıymeti : 716.419,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasında
1. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Çatalca Adliyesi İcra dairesi Kalemi Çatalca / İstanbul
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR