BÜYÜKÇEKMECE 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İstanbul/Büyükçekmece'de tarla mahkemeden satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942160
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : CELALİYE MAH. / CELALİYE(KAMİLOBA)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Adliye ek binası yanı BÜYÜKÇEKMEÇCE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapunun Büyükçekmece ilçesi, Celaliye Mahallesi, 2471 parselinde kayıtlı olup, adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Celaliye Mahallesinde Sığır yolu mevkiinde bulunan buğday ekili tarladır. Bitişiğinde buğday ekili tarlalar bulunmaktadır.SATIŞA konu taşınmaz ilçe merkezine uzak olmakla birlikte, E-5 Karayoluna, toplu taşım duraklarına, alışveriş noktalarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Bölgede semt pazarları kurulmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E 5 ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.
Yüzölçümü : 11.120 m2
İmar Durumu :Dosyasında mevcut Büyükçekmece Belediye Başkanlığının 10.05.2016 tarih ve imar durum yazısınagöre; Büyükçekmece İlçesi, Celaliye Mahallesi 2471 parselin 1/1000 ölçekli uygulama İmar planının bulunmadığı, plansız alanlar Tip İmar Yönetmeliğinde “ İfraz suretiyle elde edilecek parsellerin genişlikleri (20) metreden parsel derinlikleri (30) metreden az olamaz” İfadesi ile “ifraz suretiyle elde edilecek parsellerin tapu kadastro veya tapulama haritasında bulunan ve kamu eline geçmiş bir yola cephesinin bulunması şarttır. Parselden terk sureti ile yol oluşturulamaz. Çıkmaz sokaklarda cephesi olan parseller ifraz edilemez. İfraz suretiyle çıkmaz sokak oluşturulamaz.” İfadelerinin yer aldığı, ilgili mevzuat şartlarının yerine getirilmesi halinde ifraz işlemi yapılabileceği belirtilmektedir.
Kıymeti : 2.224.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adliye ek binası yanı BÜYÜKÇEKMEÇCE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR