BÜYÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İstanbul Büyükçekmece'de 2720 m² tarla mahkeme kararı ile satılıktır Düzeltme İlanına Git

BÜYÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050176
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : CELALİYE MAH. / CELALİYE(KAMİLOBA)
: 2720
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
544,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 1544 Parsel, CELALİYE Mahalle/Köy, DOĞAN BAYIRI Mevkii, Taşınmaz tapunun İstanbul İli Büyükçekmece İlçesi Celaliye Mahallesi, Doğan BayırıMevkii, 1544 parsel sayılı 2720 m2 yüzölçümlü taşınmazı olup, adres olarak Büyükçekmece İlçesi Celaliye Mahallesi. Doğan Bayırı Otoban üstünde boş konumda tarla olarak kullanılan taşınmazdır.
Mahallen yapılan incelemede, taşınmazın boş tarla konumunda olduğu, üzerinde yapı bulunmadığı görülmüştür. Taşınmazın çevresinde de tarım arazilerinin bulunduğutespit edilmiştir. Taşınmazın,köy merkezine ve E-5 Asfaltına uzak olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 2.720 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı konusu Büyükçekmece İlçesi Celaliye Mahallesi. 1544 parsel sayılı taşımazın bulunduğu alana ait Uygulama İmar Planın bulunmadığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 544.000,00 TL
KDV Oranı : Taşınmazın 31/12/2019 tarihinden önce tescilinin verilmesi halinde KDV%8 aksi halde %18 alınacaktır. (düzeltme ilanı yayınlanmıştır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR