ŞARKİKARAAĞAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Isparta/Şarkikaraağaç'da tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

ŞARKİKARAAĞAÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059221
Şehir : Isparta / Şarkikaraağaç
Semt-Mahalle : MURATBAĞI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 6998
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/125 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
807,260 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:15
Satış Yeri
:
Çevre yolu Üzeri Belediye Kültür Parkı Düğün Salonu İçi -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞARKİKARAAĞAÇ İCRA DAİRESİ


2018/125 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Isparta İl, Şarkikaraağaç İlçe, 242 Parsel, MURATBAĞI Mahalle/Köy, NUŞURVAN Mevkii, Taşınmaz kuru %1-3 eğimli ve toprak yapısı itibariyle killi 2. sınıf tarım arazisidir. taşınmaz tapu kayıtlarında tarla vasıflıdır. taşınmaz tam hisselidir. parsel üzerinde keşif tarihi itibariyle boş olduğu tespit edilmiştir. yapılan piyasa araştırmasına göre o mevkide bu özellikte bulunan bir arazinin m2 sinin değeri 6,00 tl'dir. arazinin toplam değeri 9300 m2*6,00=55800 TL'dir. Taşınmaz üzerinde Şekerbank TAŞ'nin ipoteği bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 9.300 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : ŞK. Belediye Başk'nın 03/12/2018 tarih ve 1742 sayılı yazısı gereği imar planı dışındadır.
Kıymeti : 55.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında Şeker Bank TAŞ'den ipotek vardır
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Çevre yolu Üzeri Belediye Kültür Parkı Düğün Salonu İçi -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Isparta İl, Şarkikaraağaç İlçe, 1360 Parsel, MURATBAĞI Mahalle/Köy, MEZARLIKALTI Mevkii, Taşınmaz tarla vasıflıdır. imar planı dışarısındadır. parsel üzerinde 100 baş kapalı süt inekçiliği ahırı ve yardımcı yapıları vardır. parselin doğu ve batı cephelerinden yol geçmektedir. diğer cepheleri tarladır. besihane betonarme temel üzerine çelik konstrüksiyon ile inşa edilmiştir. yapının çatısı çelik çatı üzeri saç levhadır. duvarlar henüz tamamlanmamıştır. parsel üzerinde idari bina betonarme temel üzerine karkas olarak inşa edilmiştir. 80 m2 dir. duvarları sıvalı ve boyalıdır. çatısı ahşap iskelet üzerine kiremit uygulaması şeklindedir.Pencereleri pvc doğrama kapısı demir doğramadır. parsel üzerinde diğer yapı olan kesim yem deposu betonarme temel üzerine karkas olarak inşa edilmiş oturum alanı 125 m2' olan yapının duvarları sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap iskele üzerine kiremit uygulaması şeklindedir. Ön cephesinde ayrı ayrı girişi olan iki oda şeklinde inşa edilmiştir. Kapıları demir doğramadır. parsel üzerinde diğer yapı betonarme temel üzerine karkas olarak inşa edilmiş olan hasta hayvan ve doğum locaları binasıdır. 8 ayrı girişi olan yapının oturum alanı 230,50 m2' olup çatısı ahşap iskelet üzerine kiremit uygulaması şeklindedir. satışa konu sağım hane olarak kullanılan oturum alanı 132,00 m2'dir. betonarme temel üzerine karkas olarak inşa edilmiş olan yapıdır. Çatısı ahşap iskeleti üzerine kiremit uygulaması şeklindedir. Duvarlarında sıva ve boya uygulaması bulunmamaktadır.kıymet takdiri itibari ile taşınmazda ki yapıların parasal değeri T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2018 yılı yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre 807.260,46 TL dir. Şekerbank T.A.Ş ipoteklidir. tapu üzerinde irtifak şerhi bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 6.998 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : ŞK. Belediye Başk'nın 03/12/2018 tarih ve 1742 sayılı yazısı gereği imar planı dışındadır.
Kıymeti : 807.260,46 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında Şeker Bank TAŞ'den ipotek ve irtifak şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Çevre yolu Üzeri Belediye Kültür Parkı Düğün Salonu İçi -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/125 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR