İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İnegöl Mahmudiye'de 6608 m² tarla mahkemeden satılıktır

İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198025
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : MAHMUDİYE MAH. / İNEGÖL
: 6608

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 24.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.10.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
11.11.2020 11:15
Satış Yeri
:
İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili İnegöl ilçesi Mahmudiye Mahallesi Dağ Yolu Mevkiinde bulunan 389 ada 44 parsel sayılı taşınmaz tapu kayıtlarında tarla vasfında, 6.608,00 metrekare yüzölçümüne sahiptir. Parsel düze ve derin toprak profiine sahiptir. Parsel yerleşim yerlerine yakın, batı sınırı yol ve diğer tüm sınırları ise şahıs arazileri ile çevrilidir. Yapılan keşifte parsel üzerinde mısır ekili olduğu görülmüş olup parsel ortasında onbeş yaşlarında bir adet dut ağacı ve sınır hatlarında ise yirmi yaşlarında ceviz ağaçları mevcuttur. 1/5000 ölçekli İnegöl Revizyon + İlave Nazım İmar Planı "Tarım Alanı" içerisindedir. Kadastro yoluna cephesi vardır. 1/5000 ölçekli İnegöl Revizyon+İlave Nazım İmar Plan hükümlerine uyulacaktır.
Adresi : Mahmudiye Mah. Dağ Yolu Mevkii 389 Ada 44 Parsel İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 6.608 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : 1/5000 ölçekli İnegöl Revizyon + İlave Nazım İmar Planı + "Tarım Alanı" içerisindedir. Kadastro yoluna cephesi vardır. 1/5000 ölçekli İnegöl Revizyon+İlave Nazım İmar Plan hükümlerine uyulacaktır.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/10/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 11/11/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : İnegöl Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2020

Kürşat KARAHAYDAR
Satış Memuru
136168
e-imzalıdır

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR