AMASYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık verimli tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00810399
Şehir : Amasya / Merkez
Semt-Mahalle : BOĞAKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 10447
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 28.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12202 ESAS
Muhammen Bedeli
:
537534 TL
Birinci Satış Günü
:
19.07.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.08.2018 10:30
Satış Yeri
:
Amasya adliyesi icra daireleri mezat salonu MERKEZ AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AMASYA 3. İCRA DAİRESİ

2018/12202 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İl, Merkez İlçe, 108 Ada, 6 Parsel, BOĞAZ Mevkii, Taşınmaz Amasya Boğazköy sınırları içinde olup, parselin bulundugu mevkiide sosyal , ticari , İlköğretim Okulu ve yazlık evler v.s yapılaşmalar mevcuttur. Amasya merkez yerleşim yerine yakındır. Rant getirici ve verimli tarım arazileridir. Ulaşımı kolaydır. Köy halkının birinci derecede geçim kaynagı meyve ve sebze üzeri ziraattır. Mahllinde gösterilen parsel fiil olarak yapılan incelemede meyve bahçesi oldugu ve de zemini düz, tarımsal mekanizasyon kullanımına uygun olup her türlü ziraat yapımına uygundur. Toprak yapı itibarı ile kumlu tınlıdır. Toprak çok derindir. Verimli sulu kültür arazisi olarak kıymet takdiri degerlendirilecektir. Sulama suyu bulunmakta olup Yeşilırmak nehrinin yan kolu ters akan nehrinin sulama havzası dahilindedir. Sontaj sulama sistemi vardır. Yöreye adepte olmuş bütün zirai ürünlerin yetiştirilebildiği kültür tarım arazisidir. Tespit esnasında parsel içerisinde 1 adet mesken binası ile 1 adet depo binası mevcut oldugu görülmüştür. Müdürlüğümüzce yapılan kıymet takdirine itiraz sonucu Amasya İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/78 Esas ve 2017/333 Karar sayılı ilamı ile taşınmaza 537.534,55 TL deger biçilmiş olup, taşınmaz bu bedel üzerinden ihaleye çıkarılacaktır.

Adresi : Boğazköy Sınırları İçi 108 Ada 6 Parsel Kirampa MevkiiMerkez / AMASYA

Yüzölçümü : 10.447,77 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 537.534,55 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu takdiyatında oldugu gibidir.

1. Satış Günü : 19/07/2018 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 13/08/2018 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : Amasya adliyesi icra daireleri mezat salonuMERKEZ AMASYA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12202 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/05/2018
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR