EŞME İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla ve üzerindeki yapılar

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00818099
Şehir : Uşak / Eşme
Semt-Mahalle : YELEĞEN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 26932
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 07.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 TLMT
Muhammen Bedeli
:
194172 TL
Birinci Satış Günü
:
08.08.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
03.09.2018 11:30
Satış Yeri
:
Eşme Hükümet Konağı giriş salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EŞME
İCRA DAİRESİ
2018/2 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak İli, Eşme İlçesi, Yeleğen Mah. 1704 Parsel sayılı taşınmazın tamamı borçlu Şehmi ÇETİN adına kayıtlı ve tarla vasfındadır. keşif gününde üzerinde 1 adet ev ve 1 adet açık besihane bulunduğu, tahminen 1/3 kadar kısmının tütün anızı, tahminen 1/3 kadar kısmının sürülmüş, tahminen 1/3 kadar kısmının sürülmemiş durumda ve 26,9328 da. alana sahip olduğu görülmüştür. Taşınmaz engebeli bir yapıda olup ; güney-kuzey ve kuzey-güney yönlerinde tahminen %1-10 civarında değişen meyilli bir yapıya sahiptir. Toprak yapısı olarak uzun yıllar işlenen, humusça fazla zengin olmayan, erozyona müsait, killi-tınlı, derin profilli bir toprak yapısına sahiptir. Arazi kullanım ve verim kabiliyeti yönünden makineli tarıma elverişli 3.-4. sınıf sulanabilir tarım arazisi özelliklerini taşımaktadır. Taşınmaz üzerinde elektrik ve 2 adet sondaj kuyusu vardır. Buradan alınan suyla sulu tarım yapılabilmektedir. Yeleğen kasabasına uzak bir konumda ve Yeleğen Domrun Küme evlerine yakın bir konumda ve arazi yolu kenarında olup, ulaşım sorunu yoktur. Fiğ, buğday, arpa, sebzecilik, meyvecilik ve bağcılık ziraatı yapmaya uygundur. Parselin doğu cephesine yakın bölümde, konut ve müştemilatı olarak kullanılmakta olan yapılar bulunmaktadır. imar durumuna göre plansız alanlar tip yönetmeliğine tabidir. Parsel üzerinde bulunan, kadatral verilere göre yaklaşık 135m² oturum alanındaki konut olarak kullanılan yığma yapının çatıı kiremit örtülüdür. 4 oda, banyo, tuvalet,mutfak, koridor ve antreden ibaret yapıda tuvalet kapısı pvc, diğer iç kapılar ahşaptır. Tavanlar pvc lambiri kaplamalı yapıda pencereler pvc doğrama imalatlıdır. Mermer bankosu bulunan mutfağında mutfak dolapları bulunmamaktadır. Tabanlar koridor. mutfak ve tuvalette seramik kaplama diğer alanlarda betondur. Tek kattan ibaret sobalı binanın, güneş enerji tesisatlı sıcak suyu, elektrik ve suyu bulunmakta , kullanılır durumdadır. Parsel üzerinde ayrıca açık besihane olarak kullanılmakta olan yaklaşık 112m² alanında yapı bulunmaktadır. Trapez baskılı saç örtülü , ahşap dikmeler üzerine oturan çatısı bulunan yapının 2 cephesi yine saç örtüsü ile kapatılmıştır.
Yüzölçümü : 26.932,80 m2
Kıymeti : 194.172,60 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 08/08/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Eşme Hükümet Konağı giriş salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR