TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla hissesi

TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862097
Şehir : Kahramanmaraş / Türkoğlu
Semt-Mahalle : KUMÇATI MAH. / TÜRKOĞLU
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
329,798 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Türkoğlu Hükümet Konağı 3. Kat. Türkoğlu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ 2018/14 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Türkoğlu İlçe, 107 Ada, 6 Parsel, AMIKLI-KUMÇATI Mahalle/Köy, Karamanlı Mevkii. Mevkii, Satışa konu taşınmaz. Kahramanmaraş İli, Türkoğlu İlçesi, Amıklı-Kumçatı Mah. Karamanlı mevkii 107 ada 6 parselde kayıtlı 11. 580,00 M2 yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmazdır.Taşınmaz borçlu adına 250/579 ve 329/579 hisse oranlarıyla kayıtlıdır. her iki hisse de borçluya aittir.Taşınmaz %1-2 meyilli , erozyon problemi olmayan, ince bünyeli ve etkili kök derinliği 70-80 cm yerleşim merkezine yakın ve ulaşımı kolaydır. Tarla vasfında olan bu taşınmaz bölgede cazibe ile akan doğal su kaynaklarından beslenen kanaldan sulandığından sulu tarım arazisidir. Parsel yola cephelidir. taşınmaz üzerinde sulu tarım yapılabileceği bölgede yaygın olarak uygulanan münavebe sistemi iklim bölge şartları dikkate alınarak pamuk, dane mısır ve kırmızıbiber ekilebileceği gözlemlenmiştir. İİK'nun114 ve 126. maddeleri gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 329.798,40 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler :tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Türkoğlu Hükümet Konağı 3. Kat. Türkoğlu İcra Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR