SERİK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla (Hisseli satış)

SERİK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00810709
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : YANKÖY MAH. / SERİK
: 1071
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 25.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/3314 ESAS
Muhammen Bedeli
:
23570 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2018 12:00
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
2. İCRA DAİRESİ

2015/3314 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Serik İlçe, Yanköy Mahalle, 122 Ada, 3 Parsel, Borçluya ait satılacak hisse 1/48 olup, 1.071,34 m2'dir. Killi, tınlı, derin işlenen toprak yapınsındadır. Erozyon ve sel baskını tehlikesi yoktur. Düze yakın topoğrafik yapıdadır. DSİ sulama sisteminde sulanan arazidir. Suya ulaşımı kolaydır. Parsel hisseli olup, bölümler halinde hissedarları tarafından kullanılır. Taşınmazın daha ayrıntılı vasıfları dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Yüzölçümü : 51.424,48 m2 - Kıymeti : 23.570,00 TL - KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 11/07/2018 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : İİK'nun 133 md uyarınca ikinci satış yapılmayacak.
Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde bu satış İİK'nun 133. Maddesine göre yapılacağından satış düşürülecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. İİK'nun 133. Maddesine göre satış ilanının tebliğine yer olmadığına karar verilmiş olmakla gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3314 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR