KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla (hisse satış)

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00871948
Şehir : Kayseri / Talas
Semt-Mahalle : ENDÜRLÜK MAH. / TALAS KÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ KENTVİZYON HABER 04.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1258 ESAS
Muhammen Bedeli
:
50,500 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
04.01.2019 14:40
Satış Yeri
:
Melikgazi Belediyesi Mezat Salonu - Plevne Mah. Gayret Sk. Ayhanlar Plaza Zemin Kat No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ

2018/1258 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kayseri İli, Talas İlçesi, Endürlük Mah., 689 Parsel, Kayapınar Mevkii, 5.050,00 m² yüzölçümlü, Tarla Nitelikli taşınmazın 1/4 hissesi ihale olunacaktır. Taşınmaz şehrin kuzeydoğu bölgesinde kalmakta olup Kayseri Cumhuriyet (şehir) Meydanına yaklaşık 10,50 km mesafededir. Taşınmazın bulunduğu yer itibari şehir merkezine uzak konumdadır. Taşınmaz etrafında kendisi gibi benzer tarlalar mevcuttur. Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmamaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek bir konumda değildir. Taşınmaz için yapılan keşifte taşınmaz üzerinde bir yapı bulunmamakta ve tarla amaçlıda kullanılmaktadır. Toprak yapısı kumlu-tınlı ve eğimi %2-4 arasıdır. Taşınmazın keşif esnasında ekip biçildiği görülmüş ve tarla vasfında kullanıldığı görülmüştür.
İmar Durumu : İnşaat tarzı Talas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 26/03/2018 tarihli cevabi yazısı ile taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı dışında olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 50.500,00 TL (1/4 Hisse)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi olup dairemizde incelemeye açıktır.
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Melikgazi Belediyesi Mezat Salonu - Plevne Mah. Gayret Sk. Ayhanlar Plaza Zemin Kat No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / Kayseri
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan, tapu kaydı ve diğer belge ve bilgiler ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satşı sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zararlardan kendilerinin sorumlu olacakları hususu ile; Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde İ.İ.K.'nın 127. madde hükmü uyarınca işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere tüm ilgililere ihtaren ve ilanen tebliğ olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1258 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR