VAN 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla (çoklu satış)

VAN 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876818
Şehir : Van / Tuşba
Semt-Mahalle : TOPAKTAŞ MAH. / İSKELE
: 7100
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/16945 Esas
Muhammen Bedeli
:
122404 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
VAN ADLİYE SARAYI 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU / VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

VAN 2.İCRA DAİRESİ
2016/16945 ESAS TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Van ili, Tuşba ilçesi, Topaktaş Mahallesi, Çay Yanı mevkii, 2 cilt, 185 sayfa, 122 ada, 19 parselde kayıtlı, 7100m² yüzölçümlü TARLA nitelikli taşınmaz; Bilirkişi tarafından mahalinde ve yapılan incelemeler neticesinde adı geçen taşınmazın bulunduğu mevkinini Devlet Su İşleri tarafından inşa edilan Karasu Sulamasının sulama alanı içerisinde olduğu ve sulu tarım arazisi olduğu anlaşılmıştır.Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve çok yıllık bitki bulunmadığı görülmüştür.Van ili Tuşba ilçesi, Topaktaş Mahallesi, Van Merkeze 22 km mesafede olup her mevsim ulaşım ağına sahiptir.Topaktaş Mahallesi imar planı dışındadır.Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden faydalanmakla birlikte tapu kayıtlarında olduğu gibi keşif mahalinde yapılan tespitlerde de 122/19 ada, parsel nolu taşınmazın tarla vasfında kullanıldığı görülmüştür.Taşınmaz kumlu-killi tın yapıdadır.Organik maddeler yönünden zengin bir yapıya sahiptir.Taşınmaz Van Karası Çayı kenarında olup toprak derinliği iyi, çoraklık ve alkalilik problemi olmayan tarım arazisi olarak kullanılabilecek bir toprak yapısına sahiptir.Arazisinin parsel şekli ziraat yapılmasına imkan vermektedir.Taşınmaz Sulu Tarım arazisidir.DSİ'ce inşa edilen Karasu Sulaması ile sulanmaktadır.Taşınmaz Van ili ve ilçelerine her mevsim ulaşıma açık yol ağına sahiptir.Parsel Topaktaş Mahallesine 1500, Çitören Mahallesine ise 400 metre mesafede olup, ulaşımı rahatlıkla sağlanmaktadır.Taşınmaz düz bir yapıya sahip olup, tarım arazisi olarak kullanılmaya elverişlidir.
Kıymeti : 122.404,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDA OLDUĞU GİBİDİR.
1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : VAN ADLİYE SARAYI 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU / VAN
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Van ili, Tuşba ilçesi, Topraktaş Mahallesi, Çay Yanı mevkii, 2 cilt, 180 sayfa, 122 ada, 14 parselde kayıtlı 6250m² yüzölçümlü TARLA nitelikli taşınmazın; Bilirkişi tarafından yapılan inceleme neticesinde, taşınmazın bulunduğu mevkinin DSİ tarafından inşa edilen Karasu Sulamasının sulama alanı içerisinde olduğu ve sulu tarım arazisi olduğu anlaşılmıştır.Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve çok yıllık bitki bulunmadığı görülmüştür.Van merkeze 22 km mesafede olup her mevsim ulaşım ağına sahiptir.Topaktaş Mahallesi imar planı dışındadır.Büyükşehir Belediye hizmetlerinden faydalanmakla birlikte tapu kayıtlarında olduğu gibi keşif mahalinde yapılan tespitlerde de 122/14 ada, parsel nolu taşınmazın Tarla vasfında kullanıldığı görülmüştür.Taşınmaz kumlu-killi tın yapıdadır.Organik maddeler yönünden zengin bir yapıya sahiptir.Taşınmaz Van Karasu çayı kenarında olup, toprak derinliği iyi çoraklık ve alkalilik problemi olmayan tarım arazisi olarak kullanılabilecek bir tarım arazisi olarak kullanılabilecek bir toprak yapısına sahiptir.Arazinin parsel şekli ziraat yapılmasına imkan vermektedir.Taşınmaz düz bir yapıya sahip olup, tarım arazisi olarak kullanıma elverişlidir.
Kıymeti : 107.750,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDA OLDUĞU GİBİDİR.
1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : VAN ADALET SARAYI 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU / VAN
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van ili, Tuşba ilçesi, Topaktaş Mahallesi, 7 cilt, 611 sayfa, 115 ada, 40 parselde kayıtlı 7.307,97m² yüzölçümlü TARLA nitelikli taşınmazın bilirkişi tarafından incelemesi neticesinde; taşınmazın DSİ'ce inşaa edilen Karasu Sulamasının sulama alanı içerisinde kaldığı ve Sulu Tarım Arazisi olduğu anlaşılmıştır.Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve çok yıllık bitki bulunmadığı görülmüştür.Van merkeze 22 km mesafede olup, her mevsim ulaşıma sahiptir.Topaktaş Mahallesi imar planı dışındadır.Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden faydalanmakla birlikte tapu kayıtlarında olduğu gibi 115/40 ada, parsel nolu taşınmaz üzerinde bir yapı olmadığı, tarım arazisi olarak kullanıldığı, herhangi bir tarım yapılmadığı görülmüştür.Taşınmaz kumlu-killi tın yapıdadır.Düz bir tarla arazisidir.Arazide drenaj, tuzluluk, alkalilik problemi yoktur.Tarım arazisi olarak kullanılmaya elverişlidir.
Kıymeti : 90.180,35 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDA OLDUĞU GİBİDİR.
1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : VAN ADALET SARAYI 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU / VAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-"İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16945 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR