MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla (Çoklu satış)

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873704
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : DAMLIBOĞAZ MAH. / MİLAS
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3038 Esas
Muhammen Bedeli
:
77249 TL
Birinci Satış Günü
:
23.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
GÜNEŞ MAHALLESİ, LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI, MİLAS ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI YANI BELEDİYE MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA 2 NO'LU TAŞINMAZIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2016/3038 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 106 Ada, 152 Parsel, DAMLIBOĞAZ Mahalle/Köy, DODURGA Mevkii, Tarla ana taşınmaz niteliklidir.Taşınmaz Damlıboğaz Mahallesi yerleşim merkezinin kuş uçumu yaklaşık 2550 m kuzey-doğusunda ve Milas-Damlıboğaz Mahalle yolunun 50 m doğusunda bulunmaktadır. Parsel Kumlu-tınlı toprak yapısında olup tarım için yeterli derinliğe sahip, su tutma kapasitesi iyi, alkalilik, tuzluluk taşlılık drenaj ve taban suyu problemi yoktur. Üzerinde Devletçe yapılmış sulama kanalları olmayan taşınmaz çevresindeki parsellerde bulunan artezyenlerden sulanabilmekte, topoğrafik açıdan düz bir yüzeye sahip ve mekanize (makinali) tarıma uygun olup, doğu sınırında bulunan kadastral yola cepheli olduğundan her türlü araçla ulaşım imkanı vardır. Taşınmaz verimliliği artıran organik ve inorganik bitki besin elementlerince zengin olup, nadassız her yıl ürün alınabilir vs sulanabilir taban arazi olan parsel üzerinde her türlü tarla ürünleri ile sebze ve meyvecilik ziraatı yapılabilir. Parsel daha önce kum ocağı işletilmiş olup ıslah edilerek tarım arazisi haline getirilmiş ve üzerindeki kum alındığından zemindeki kod seviyesi ekteki fotoğraflarda görüldüğü gibi çevresinde bulunan taşınmazlardan2 m aşağıdadır. bu durum kış yağışlarının fazla olduğu yıllarda kışlık ürün yetiştiriciliğini olumsuz etkilemektedir.
Yüzölçümü : 5.149,96 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Milas Belediyesinden alınan yazıya göre; 1/25000 ölçekli Muğla Nazım İmar planında Tarım ve Sulama alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 77.249,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : A M HARİTASINDA GÖZTERİLDİĞİ ŞEKİLDE BU PARSEL ALEYHİNE 209 PARSEL LEHİNE İRTİFAK HAKKI VARDIR.
1. Satış Günü : 23/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAHALLESİ, LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI, MİLAS ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI YANI BELEDİYE MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 575 Parsel, SAVRAN Mahalle/Köy, SAVRANÖNÜ Mevkii, Tarla ana taşınmaz niteliklidir. Taşınmaz Savran Mahallesi yerleşim merkezinin kuş uçumu yaklaşık 1870 m Güney-batısında bulunmaktadır. Parsel Killi-tınlı toprak yapısında ve tarım için derinliğe sahip olup su tutma kapasitesi iyi, alkalilik ve taşlılık problemi yoktur. Taşınmaz verimliliği arttıran organik ve inorganik bitki besin elementlerince iyi düzeyde olup nadassız her yıl ürün alınabilir. Düz bir yüzeye sahip olan taşınmaz topoğrafik açıdan makineli (makanize) tarıma uygundur. Devletçe yapılmış sulama kanalları olmayan taşınmaz üzerinde açılan veya çevresinde bulunan artezyenlerden sulanabilir taban arazidir. Parselin taban suyu yüksek ve hafif tuzlu olup, geçirgenliği az ve ağır bünyelidir, bu nedenle bu özellikteki taşınmazlar üzerinde genellikle tuza dayanıklı pamuk ziraatı yapılmakta olup kış yağışlarının yeterli olduğu yıllarda ise kışlık ürün olarak hububat ürünleri (buğday, arpa, fiğ ve bakla) ve yazlık ürün olarak silajlık mısır ziraatı yapılmaktadır. son yıllarda taban suyu yüksek ve hafif tuzlu arazilerde taşınmaz çevresinde görüldüğü gibi kültür balıkçılığı yetiştiriciliği yapılmaktadır. Taşınmazın kadastral yola cephesi olamayıp ancak 140 m. yanına kadar yanına araç ile ulaşım imkanı vardır.
Yüzölçümü : 15.500 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu :Milas Belediyesinden alınan yazıya göre; 1/25000 ölçekli Muğla Nazım İmar planında Tarım ve Sulama alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 232.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 23/11/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAHALLESİ, LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI, MİLAS ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI YANI BELEDİYE MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3038 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR