BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla (çoklu satış)

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862396
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : SERME MAH. / KESTEL
: 10200
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/813 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
795,600 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 14:05
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 14:05
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2014/813 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
a- Tapu kaydı:Kestel İlçesi Serme Mahallesi Saz mevkisinde bulunan, 0 Ada, 82parsel nolu 10.200,00 m2 sahalı tarla niteliğindeki taşınmazın tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu belirtilmektedir.
b- İmar Durumu : Bursa Kestel ilçesi, Serme mah. de kain 0 ada, 82 parsel sayılı taşınmazın tamamının 1/5000 ölçekli uygulama imar planında “Tarımsal niteliği korunacak alanda” kaldığı belirtilmektedir.
c- Mahalli Durum : Bursaili Kestel İlçesi Serme Mahallesi Sazmevkisinde bulunan 0 Ada, 82parsel nolu taşınmaz 1 sınıf tarım arazisidir. Toprak verimlidir.Toprak derinliği oldukça iyidir. Toprak yapısı kumlu-tınlıdır. Yer yer değişmekle birlikte% 0-1 arasında meyillidir. Üzerinden Botaş Boru hattı geçmektedir. Erozyon problemi yoktur. Kadastro yolu vardır. Taşınmaza toprak ve stabilize yol ile ulaşılmaktadır. Taşınmaz sulu tarım arazisidir. Makineli tarıma uygundur. Hali hazırda taşınmaz üzerinde 20-30 yaşlar arasında ve kısmen 10-15 yaşlar arasında armut ağaçları vardır. Armut ağaçları tam verim çağındadır. İklim olaylarından etkilenmezse Bölge ortalamasının üzerinde verim alınabilir.Taşınmaz bölgede yetiştiriciliği yapılan her türlü Meyve ve Sebze yetiştiriciliğine uygundur. Serme Mahallesine Kuşuçuşu 715 metre mesafededir. Elektrik, İçmesuyu, Kanalizasyon vb. gibi Belediyehizmetlerinden faydalanmamaktadır.Taşınmaz üzerinde değer arttırıcı her hangi bir inşaat yapı malzemesi bulunmamaktadır.
Kıymeti : 795.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın 1164 m2 lik kısmı üzerinde boru hattı ile petrol taşıma A:Ş:
Botaş lehine irtifakhakkının ve kamulaştırma şerhinin olduğu şerh edilmiştir.
Bursa 1. Asliye Hukuk Mah. 2015/82 Es. Sayılı müz. Kesinleşmemiş
mahkeme kararına ilişkin şerh vardır.
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat
OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
a- Tapu kaydı: Kestel İlçesi Serme Mahallesi Saz mevkisinde bulunan, 0 Ada,869parsel nolu495,00 m2 sahalıavlulu ev niteliğindeki taşınmazın ½ hissesinborçlu adına kayıtlı olduğu belirtilmektedir.
b- İmar Durumu : Bursa Kestel ilçesi, Serme mah. de kain 0 ada, 869 parsel sayılı taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli uygulama imar planında yolda ve konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
c- Mahalli Durum : Kıymet takdirine konu taşınmaz Bursaili,Kestel İlçesi, Serme Mahallesi, Mesut Sokak No:9adresinde bulunmaktadır.Parsel üzerinde avlu içerisindebetonarme karkas sistemde inşa edilmiş dört katlı bina vardır. Zemin kat müştemilat (garaj, depo) olarak düzenlenmiştir. Diğer katların her birinde ikişer mesken vardır.Binanın tamamının üzerinde çelik konstrüksiyondan yapılmış üzeri oluklu sac örtülü sundurma vardır. Normal katlardaki dairelerin her biri simetriktir. Daireler iki oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet ile iki balkondan oluşmaktadır.Daire kapıları çelik, iç kapılar yağlı boyalı ahşap, pencereler alüminyumdan yapılmıştır.Salon ve odaların zemini rabıta, ıslak satıhlar seramik kaplıdır.Banyoda küvet, lavabo ve klozet vardır. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Daireler soba ile ısıtılmaktadır.
Her bir daire net 85 m2 alanındadır.Bina ortalama 25 yaşındadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bursa 1. Asliye Hukuk Mah. 2015/82 Es. Sayılı müz. Kesinleşmemiş
mahkeme kararına ilişkin şerh vardır.
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat
OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
a- Tapu kaydı: Kestel İlçesi Serme Mahallesi Saz mevkisinde bulunan, 0 Ada,143parsel nolu6.375,00 m2 sahalıtarla niteliğindeki taşınmazın tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu belirtilmektedir.
b- İmar Durumu : Bursa Kestel ilçesi, Serme mah. de kain 0 ada, 143 parsel sayılı taşınmazın tamamının 1/5000 ölçekli uygulama imar planında “Tarımsal niteliği korunacak alanda” kaldığı belirtilmektedir.
c- Mahalli Durum : Bursaili Kestel İlçesi Serme Mahallesi Sazmevkisinde bulunan 0 Ada 143 parsel nolu taşınmaz 1 sınıf tarım arazisidir. Toprak verimlidir. Toprak derinliği oldukça iyidir. Toprak yapısı killidir. Yer yer değişmekle birlikte% 0-1 arasında meyillidir. Erozyon problemi yoktur. Kadastro yolu vardır. Taşınmaza toprak ve stabilize yol ile ulaşılmaktadır. Taşınmaz sulu tarım arazisidir. Makineli tarıma uygundur. Hali hazırda taşınmaz üzerinde 20-30 yaşlar arasında Santa Maria cinsi armut ekilidir. Armut ağaçları tam verim çağındadır. İklim olaylarından etkilenmezse Bölge ortalamasının üzerinde verim alınabilir.Taşınmaz bölgede yetiştiriciliği yapılan her türlü Meyve ve Sebze yetiştiriciliğine uygundur.Serme Mahallesine Kuşuçuşu 450 metre mesafededir.Elektrik, İçmesuyu, Kanalizasyon vb. gibi Belediyehizmetlerinden faydalanmamaktadır.Taşınmaz üzerinde değer arttırıcı her hangi bir inşaat yapı malzemesi bulunmamaktadır.
Kıymeti : 567.375,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bursa 1. Asliye Hukuk Mah. 2015/82 Es. Sayılı müz. Kesinleşmemiş
mahkeme kararına ilişkin şerh vardır.
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/813 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR