İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907290
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Semt-Mahalle : KOÇULLU MAH. / ÖMERLİ
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/31898 ESAS
Muhammen Bedeli
:
354,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ

2017/31898 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Çekmeköy İlçesi, Koçullu Mah. 240 Parsel sayılı taşınmaz tarla vasfındadır. Bağcı sokak doğu kenarına yaklaşık 140m. cepheli, ortalama 15m. derinlikte, topografik olarak düz kabul edilebilecek boş parseldir. Parsel üzerinde bina ve sanat yapısı yoktur. Cephe aldığı bağcı sokak ham yol şeklindedir. altyapı hizmetleri yapılmamıştır. İmar şartları öncelikli olarak dikkate alınıp, değerlendirme yapılmıştır. Beykoz caddesi'nin batısındaki sokağa cepheli boş parseldir. Parsel kısmen, Dere koruma kuşağı ve park alanı olarak tanımlanmıştır. Beldiye altyapı hizmetleri kısmen olan bölgedeki parseldir.
Adresi :Koçullu Mah. Bağcı sok No: 14 Çekmeköy/İstanbul
Yüzölçümü : 1.768 m2
İmar Durumu : Çekmeköy Belediye Başkanlığının 27/02/2018 tarih ve 4341 sayılı yazılarında 21/07/2014 t.t. 1/1000 ölçekli, Çekmeköy Ömerli Mah., merkez ve Koçullu köyü imar planı kapsamında olup,taşınmaz kısmen " Tarımsal Niteliği Korunacak Alan" da, kısmen de Dere Koruma Kuşağıdan etkilenerek " park alanı"nda kalmaktadır.
Kıymeti : 354.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 01/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/31898 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR