TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873540
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : MUSACALI MAH. / TURGUTLU
: 15600
Yayınlandığı Gazeteler

TURGUTLU MANŞET 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/4207 ESAS
Muhammen Bedeli
:
117000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2015/4207 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ MERKEZ MUSACALI MAHALLESİ, KÖYCİVARI MEVKİİ 422 NOLU PARSEL TAPU KAYITLARINDA BAĞ VASFI İLE KAYITLI BİR TAŞINMAZDIR. 15.600 M² LİK TAŞINMAZIN 1/2 HİSSESİNİN BORÇLU ALİ OĞLU YAŞAR ADAK'A AİT OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZ MUSACALI MAHALLESİ YERLEŞİM SAHASININ 500 METRE GÜNESİYDE D.S.İ SAĞ SAHİL ANA KANALININ 350-400 METRE KUZEYİNDE TURGUTLU MUSACALI MAHALLESİ YOLUNUN DOĞUSUNDA YOLA CEPHELİ YOLU MEVCUT BİR TAŞINMAZDIR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZ TAPU KAYITLARINDA OLDUĞU GİBİ HALEN ZEMİNDE 15-16 YAŞLARINDA YÜKSEK SİSTEM BAĞ TESİSİ DURUMUNDA Kİ BU YERİN KENARLARINDA AYNI YAŞLARDA ZEYTİN AĞAÇLARI MEVCUTTUR. KUMLU MİLLİ TOPRAK YAPISINA SAHİP OLAN BU YER D.S. İ KANALINDAN POMPAJ İLE KOMŞU SONDAJINDAN SULAMA İMKANINA SAHİP BİR TAŞINMAZDIR.
Adresi : Turgutlu/Manisa
Yüzölçümü : 15.600 m2 (1/2 hissesi borçluya aittir)
İmar Durumu : Tapu Kaydındaki Gibi
Kıymeti : 117.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4207 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR