ÖZALP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

ÖZALP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873531
Şehir : Van / Özalp
Semt-Mahalle : ÇUBUKLU MAH. / ÖZALP
: 22500
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZALP SESİ 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/15 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
76725 TL
Birinci Satış Günü
:
16.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Özalp Adliye Sarayı Zemin Kat İcra Müdürlüğü Kalemİ Özalp/Van

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖZALP
İCRA DAİRESİ
2016/15 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :Taşınmaz Tapu kaydında, Van ili, Özalp ilçesi, Çubuklu Mahallesi, Su Dağılan Mevkii, 777 parsel, 22.500,00m² yüzölçümlü, Tarla Nitelikli, Hissesi tam olan taşınmazdır. Taşınmaz Sulu tarla nitelikli olup, yonca, buğday ekilebilen bir yerdir. Yerleşim birimlerine yakın, taşınmaz üzerinde hayvansal ve tarımsal projelerin uygulanmasına imkan sağlayan bir yer olması, objektif değer artışına haiz değer ve kıymete sahip olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz imar ve mücavir alan dışında kalmaktadır. Üretim, gelir ve giderlerin hesaplanmasında Van Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğünün 2016 Yılına ait dekara verim, kg satış fiyatı ve üretim maliyetlerine göre hesaplama yapılmıştır.
İmar Durumu : İmar Planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 76.725,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Özalp Adliye Sarayı Zemin Kat İcra Müdürlüğü Kalemİ Özalp/Van
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/15Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.04/10/2018
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR