KANDIRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872883
Şehir : Kocaeli / Kandıra
Semt-Mahalle : GONCAAYDIN MAH. / KANDIRA
: 2690
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/61 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
161432 TL
Birinci Satış Günü
:
16.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
13.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
KANDIRA BELEDİYESİ 2. KAT TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KANDIRA İCRA DAİRESİ
2018/61 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Goncaaydın Mahallesi Çakıl Mevkii 101 ada 936 parsel Kandıra - Kocaeli adresinde yer alan taşınmazdır. Köy merkezine 200 metre, Ütük Baraj Gölüne 500 metre, Kandıra Yolu ve Kandıra Cezaevine 3,5 km,Kandıra İlçe Merkezine 25 km, İzmit Şehir Merkezine 28 km mesafededir. Yakın çevresinde Orman Arazisi, tarım arazileri, köy yerleşim alanları, tarımsal yapılar bulunmaktadır. Kadastral yola cephesi yoktur. Belediye hizmetlerinden istifade etmemektedir. Parsel dikdörtgen şekline yakın, hafif eğimli arazi yapısındadır. Tarla olarak kullanılmaktadır. Sınırları arazi üzerinde belli değildir. Kandıra Belediyesi İmar Müdürlüğünün 06.03.2018 tarihli resmi imar durumu yazısına göre parsel Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1/25000 Ölçekli Nazım İmar Planında "Diğer Tarım Arazisi Alanı" ve "İSU Namazgah Barajı Uzun Mesafe Koruma Alanı" da kalmaktadır.
Adresi : Goncaaydın Mahallesi Çakıl Mevkii 101 ada 936 parsel
Yüzölçümü : 2.690,53 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yok - "Diğer Tarım Arazisi Alanı" ve "İSU Namazgah Barajı Uzun Mesafe Koruma Alanı" da kalmaktadır.
Kıymeti : 161.432,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 16/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 13/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KANDIRA BELEDİYESİ 2. KAT TOPLANTI SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR