TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00864997
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : URGANLI MAH. / URGANLI
: 6300
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TURGUTLU 20.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/905 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
189000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2018 11:45
İkinci Satış Günü
:
19.11.2018 11:45
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2018/905 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, MERKEZ URGANLI MAHALLESİ, HAYITLIK MEVKİİ 2307 NOLU PARSEL TAPU KAYITLARINDA BAĞ VASFIYLA KAYITLI BİR TAŞINMAZDIR. 6.300 M² LİK TAŞINMAZIN TAMAMI HÜSEYİN OĞLU YUSUF AFŞAR ADINA KAYITLIDIR. DEĞER TESPİTİLİ YAPILAN TAŞINMAZ URGANLI MAHALLESİ YERLEŞİM SAHASININ 150 METRE BATISINDA URGANLI MAHALLESİ FUTBOL SAHASININ 20 METRE BATISINDA ARAZİ YOLUNA CEPHELİ YOLU MEVCUT BİR TAŞINMAZDIR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZ TAPU KAYITLARINDA OLDUĞU GİBİ HALÂ 13-14 YAŞLARINDA YÜKSEK SİSTEM BAĞ TESİSİ DURUMUNDA OLAN BU YER KUMLU MİLLİ TOPRAK YAPISINDA DOLUP D.S.İ KANALINDAN SULAMA İMKÂNI OLAN BİR TAŞINMAZDIR.
Adresi : Turgutlu/Manisa
Yüzölçümü : 6.300 m²
İmar Durumu : Kaydındaki Gibi
Kıymeti : 189.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 19/11/2018 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/905 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İş bu ilan İ.İ.K 127. Madde gereğince tebliğ hükmündedir.15/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR