ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861801
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : KOZKAYI MAH. / ÇUKURHİSAR
: 5827
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/337 ESAS
Muhammen Bedeli
:
104,893 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
21.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ
2014/337 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir İli, Tepebaşı İlçe, 11799 Ada, 5 Parsel, Kozkayı mahallesi ,Kumbağı mevkii, yüzölçümü 5.827,39 m2, Niteliği TARLA, borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. İmar Durumu : Tepebaşı Belediyesi sınırları içerisinde , Uygulama İmar Planı dışında,plansız alanda kalmakta olup , Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünce yapılan incelemede yüzeyde herhengi bir korunması gerekli kültür varlığına rastlanmamıştır.
Taşınmaz ; Eskişehir ilinin yaklaşık 10.983 mt. kuzeyindeki , Kozkayı mahallesinin merkezinin yaklaşık 943 mt güney-doğusundaki , Kumbağı mevkii içindedir. Bitişiğinden tarla yolu geçmektedir. Ulaşım olarak taşınmazın yaklaşık 78 mt batısından geçen Kozkayı yolu ( 162. Sokak ) ile yapılmaktadır. Çevresinde de genel olarak tahıl ürünü biçilmiş ve de ekili olmayan tarlalar mevcuttur. Parselin kuzey - doğu istikametindeki 126 sokak sonunda Atıcı Maden ocağı, yakın çevresinde Şen Besi Çiftliği , Arda Tuğla fabrikası ve seyrek konumda yapılmış tek katlı çiftlik evleri mevcuttur. Parselin eğimi yaklaşık % 0-5 arasında olup, bu sene buğday ekilip , biçilmiş konumdadır. Kötü hava şartlarında tarlaya ulaşım kolaydır. Üzerinde sulama tesisine rastlanmamıştır.Şehir merkezine ve de ticaret sosyal resmi alışveriş yerlerine uzak mesafededir. Taşınmazın zemin yapısı kıraç konumunda olup tabii topraklı + killi + taşlı + kumlu yapısı mevcuttur. Genelde mevcut konumu ile kuru tarım, arpa, buğday, nohut, mercimek gibi susuz tarıma müsait ürünlerin ekilmesi uygundur. Arazinin üzerinde sürümü engelleyen hiçbir yapı ve tesis mevcut değildir. İşlenmesi ve de ulaşımı kolaydır. Koskayı mahallesine ve Koskayı ana yoluna yakın konumdadır.
Adresi : Tepebaşı İlçesi, Kozkayı Mahallesi, Kumbağı Mevkii- Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 5.827,39 m2 -
Arsa Payı : -
İmar Durumu :
Yok
Kıymeti : 104.893,02 TL-
KDV Oranı : %18-
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 25/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 21/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İİK'nu 127. Md. gereğince satış ilanı tebliğ edilemeyenlere gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçeceğinin bilinmesi, ayrıca satışa iştirak etmek isteyenlerin İhale teminat bedeli olan 20.978,60 TL'yi Müdürlüğümüze ait ve Eskişehir Adalet Sarayı Şubesinde bulunan TR35 0001 5001 5800 7297 8720 09 nolu hesabımıza havale edebilecekleri,

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/337 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR