GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

İcradan satılık tarla

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861675
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BÜYÜKPINAR MAH. / KARŞIYAKA
: 5560
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/22952 Esas
Muhammen Bedeli
:
615,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/22952 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Büyükpınar Mah. Malçağıl Mevkii, 499 Parsel, Tarla vasfında ki taşınmaz.
Özellikleri: Taşınmazın tapu kayıtlarında tarla olarak geçmekte olup yerinde ise üzerinde herhangi bir ekili ve dikili ürün olmadığı boş vaziyette olduğu görülmüştür. Konu taşınmazın borçluya ait olduğu yerinde görülmüştür. Tarla vasfında olan bu taşınmaz geometrik olarak üçgen bir formatta olup topografik olarak meyilli bir arazi yapısına sahiptir. Dava konusu taşınmazın kadastro yoluna cephesi bulunmaktadır. Konu taşınmazın sınırlarını belirleyici duvar, tel örgü gibi herhangi bir unsur bulunmamakta olup çevresi benzer ekili ve boş olarak bulunan tarlalarla çevrilidir. Konu taşınmaz batı, doğu,kuzey ve güney cephelidir. Konu taşınmazın bulunduğu Büyükpınar Mahallesi İl merkezinin kuzey batısında yer almaktadır. Konu taşınmaz İl merkezine uzaklığı kuş uçuşu 17 km Gaziantep OSB ye uzaklığı 2500 metre ve Gaziantep Adana Karayolu olan D 400 karayoluna uzaklığı ise 2250 metredir. Dava konusu taşınmazın bulunduğu bölge genel olarak tarımsal faaliyetlerin devam edildiği ve yakın gelecekte de tarımsal faaliyetlerin devam edeceği düşünülmektedir. Her türlü teknik altyapı ve üst yapı henüz yapılmamış olup Ulaşım yaya ve hususi araçlarla sağlanmaktadır. Çevresinde benzer araziler bulunmakta olup yakın çevresine yapılaşma bulunmamaktadır.
Adresi :Büyükpınar Mahallesi Malçağıl Mevki 499 Parsel Şehitkamil/GAZİANTEP
Yüzölçümü : 5.560 m2
İmar Durumu : imar uygulama imar planı dışında.
Kıymeti : 615.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/22952 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.10/09/2018
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR