KARACABEY İCRA DAİRESİ

İcradan satılık tarla

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861592
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : ESKİSARIBEY MAH. / KARACABEY
: 9599
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1146 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
236,680 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Odası- Karacabey/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARACABEY
İCRA DAİRESİ
2016/1146 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Karacabey İlçesi, Eskisarıbey Mahallesi, 113 Ada No, 3 Parsel No'da tapuya kayıtlı, 9.599 m2 alanlı , tarla vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda Parsel tapu kaydında tarla vasfında olsa da keşif tarihinde üzerinde büyükbaş hayvan damı bulunmaktadır.Brüt 223,50 m2 alanlı dam binası vardır.Betonarme tarzda inşa edilmiş olup,yığma tuğladan duvarları mevcuttur.Üzerinde çelik çatısı ve eternitten de çatı kaplaması vardır.Parselin yaklaşık 750 m2'lik kısmı hayvan bakımı için ayrılmış olup, geriye kalan kısımları tarım amaçlı kullanılmaktadır. Parsel düz konumda olup etrafında bulunan kanal ve kanaletlerden sulama imkanı olup, kumlu-tınlı toprak yapısına sahip düz konumda arazidir. Parselin batısında kadastro yoluna cephesi vardır.
İmar Durumu : Karacabey Belediyesi İmar ve ŞehircilikMüdürlüğü tarafından dosya içine gönderilen imar durum belgesine göre parsel2020 yılı 1/100.000ölçekli cevre düzeni planında diğer tarım alanlarında kalmaktadır.
Kıymeti : 236.680,00 TL,KDV Oranı : %18,Yüzölçümü : 9.599 m2
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü :17/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü :12/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Karacabey/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1146 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR