TORBALI İCRA DAİRESİ

İcradan satılık tarla

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00846672
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : AYRANCILAR MAH. / AYRANCILAR
: 5898
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 03.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/15471 ESAS
Muhammen Bedeli
:
648,850 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI 3. KAT MEZAT ODASI TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2016/15471 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


TAPU KAYDI:İZMİR İLİ TORBALI İLÇESİ AYRANCILAR MAH. BOZALAN MEVKİİ 57 CİLT, 5609 SAYFA, 2174 PARSELDE KAYITLI 5.898,61 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ TARLA
İMAR PLANI: Torbalı Belediyesinin 06/01/2017 tarih sayılı yazısında 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmamakla birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 16/11/2015 tarih ve 18783 sayılı oluru ile onaylanan izmir-Manisa Planlama bölgesi 1/100 000 ölçekli Çevre düzeni planında "tarım alanı" olarak markalandığı belirtilmektedir.
Konumu:Gayrimenkul Bozalan mevkiinde olup ulaşım Ayrancılar'dan Pancar istikametine 139 sokaktan giderken 166 no.lu sokağa sapıp yaklaşık metre mesafedeki sağa giden yoldan yaklaşık metremesafedeki sağdaki tarlaya ulaşılır.
Özellikleri : gayrimenkul tapu kayıtlarında Tarla olarak kayıtlı olup halen tarla olarak zilyet edilmektedir. Gayrimenkulün topografyası düzdür. Gayrimenkul keşifu günü üzerindebuğday ekili olduğu görülmüştür. Sulama imkanı olmayıp kuru tarım yapılmaktadır. Gayrimenkulün kadastro yoluna cephesi bulunmaktadır.ulaşım kolaydır. Etrafında fabrikalar,depolar, tarlalar olup Belediyenin alt yapı hizmetlerinden hemen komşu parselleri faydalanmaktadır. imar parsellerine komşu olup talep gören bölgede yer almaktadır.
Değerini olumlu etkileyen faktörler: ulaşımın kolay olması. topografyasının düz olması, komşu parsellerde yapılaşma ,imar planına komşu olması, Etrafında fabrikaların ve depoların bulunması, tercihedilen bir bölgede konumlanmasıelektriğin yakınında olmasıKadastro yolunun olması. talep gören bölgede olması.
Değerini olumsuz etkileyen faktörler: imar planında tarım arazisi ollması
Kıymeti : 648.850,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/10/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 02/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI 3. KAT MEZAT ODASI TORBALI/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/15471 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR