SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00810679
Şehir : Manisa / Köprübaşı
Semt-Mahalle : SARAYCIK MAH. / KÖPRÜBAŞI
: 14100
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 25.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
35250 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
05.09.2018 11:15
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI-BÖLGE TRAFİK ARKASI-SALİHLİ/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/1 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Köprübaşı İlçe, 329 Parsel, SARAYCIK Mahalle/Köy, Taşınmaz tapuda 14100,00 M2. miktarında, nitelik olarak tarla vasfındadır. Taşınmaz hali hazırdasürülü durumdadır. Toprak orta-derin profilli olup yeterli toprak işleme derinliğine sahiptir. Su tutma kapasitesi iyi, geçirğinliği orta hızlı arazi yapısındadır. Killi-tınlı hafif taşlı toprak bünyesindedir. Arazide eğim %3-10 değişkendir. Tuzluluk, alkalilik, drenaj gibi bitki gelişimini olumsuz etkileyecek unsurlar konu teşkil etmez. Eğimden dolayı su ve rüzgar erezyonu konu teşkil eder. Tarımsal mekanizasyon aletleriyle toprağın işlenmesi mümkündür, tarımsal mekanizasyon aletleriyle toprağın işlenmesi kolaylığı yoktur. DSİ tarafından sulama yapılmamaktadır. Üzerinde artezyen-derin kuyu yoktur. Dolayısıyla taşınmaz üzerinde her mevsim süreklilik arzedecek su kaynağı olmadığından kuru tarım arazisi olarak değerlendirilmiştir. Taşınmazda yöreye adapte olmuş kuru tarım ürünlerinin ekonomik olarak üretimi mümkündür. Ulaşım özel araçlarla yapılabilmektedir. Köprübaşı şehir merkezine yaklaşık 11.1-km., Saraycık mahalle merkezine 530 metre mesafededir.
Kıymeti : 35.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi(Tapu kaydında 04/04/2011 tarih ve 1176 yevmiye nolu Bakanlar Kurulunun 2010/1108 sayılıkararı ile 3644 sayılı tapu kanunun 35. Mad,. Şerhli kaydı bulunmaktadır
1. Satış Günü : 31/07/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 05/09/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri: SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI-BÖLGE TRAFİK ARKASI-SALİHLİ/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR