SERİK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

SERİK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805019
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : KARADAYI MAH. / SERİK
: 10585
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/63 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
203237 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2018 10:15
İkinci Satış Günü
:
08.08.2018 10:15
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
2. İCRA DAİRESİ

2017/63 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Serik İlçe, 129 Ada, 66 Parsel, Karadayı Mahalle, Yusuflartaşı Mevkii, Taşınmaz tarla olarak kullanılmakta olup, kadastro yolu yoktur. Killi tınlı toprak yapısında, düz topoğrafik yapıya sahiptir. Deniz seviyesinden 3 m yüksekliktedir. Taban suyu yüzeye yakındır. Çoraklama kanalları ile drenajı yapılmıştır. Erozyon ve sel baskını tehlikesi yoktur. DSİ sulama sisteminden sulanan, sulu tarla arazisidir. Su kaynağı parsele yakındır. Toprak işleme derinliği taban suyu yakın olduğundan yüzeyseldir. Toprakta tuzluluk problemi vardır. Tarım arazileri sınıfına girer. Hububat, Kavun ve Nar üretimine uygundur. Karadayı yerlişim biriminin 2 km batısında, Belek yerleşim biriminin 2 km kuzeyinde, D-400 karayolunun 4 km, Serik yerleşim biriminin 5 km güneyindedir. Daha detaylı bilgi dosyasından öğrenilebilir.
Yüzölçümü : 10.585,27 m2 -

Kıymeti : 203.237,00 TL -

KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Belediye sınırları içinde, imar planı dışındadır.
Plansız Alanlar Tip İmar Yönetmeliği Hükümleri geçerlidir.
Kaydındaki Şerhler : Çeşme Asliye Hukuk Mahkemesinin 2011/426 Esas sayılı "Dava sonuna kadar 3. Kişilere devir ve temlikinin önlenmesi için tedbir konulmuştur" şerhi vardır.
(Uyap üzerinden yapılan incelemede dosyanın karara çıktığı ve kesinleştiği görülmektedir.)
1. Satış Günü : 11/07/2018 günü 10:15 - 10:20 arası -

2. Satış Günü : 08/08/2018 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. Satış ilanının tebliğ edilemediği ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/63 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR