DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00688266
Şehir : Muğla / Datça
Semt-Mahalle : KIZLAN MAH. / DATÇA
Yayınlandığı Gazeteler

DATÇA HABER 27.10.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
76,983 TL
Birinci Satış Günü
:
29.12.2017 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.01.2018 10:30
Satış Yeri
:
Datça Adliyesi İcra Müdürlüğü DATÇA / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DATÇA
İCRA DAİRESİ
2017/15 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı, İmar Durumu veÖzellikleri : Muğla ili Datça ilçesi Kızlan Mah. Nasıfkuyusu mevkii cilt 51, sayfa 5039, parsel 4736, yüzölçüm 769,83 m2, ana taş. niteliği; tarla. İmar durumunun, Kızlan Mah. 4736 parsel Tabiat Varlıkları Koruma Müdürlüğünün 1/25000 ölçekli plan revizyonunda "mutlak tarım alanı" olarka planmış olup, kadastral yola cephesinin bulunmamamsı nedeni ile üzerinde inşai faaliyette bulunulması mümkün değildir yazıda belirtilmiştir. Parsel hafif yamaç yerdedir, deniz görmez denize uzaklığı 1 km'dir, yolu yoktur, üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır, yaklaşk eğimi %5'dir, kumlu tınlı toprak yapısında tarla vasfında içerisinde herhangi bir ürün yoktur.
Kıymeti : 76.983,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Yazılı Olduğu Şekildedir
1. Satış Günü : 29/12/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 23/01/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Datça Adliyesi İcra Müdürlüğü DATÇA / MUĞLA
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/10/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR