ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla

ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00500085
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 02.12.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/514 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.02.2017 14:00
Satış Yeri
:
Meltem Mahallesi Antalya Adalet Sarayı l.kat 9.İcra Müdürlüğü Önü Koridorda- MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANTALYA

9. İCRA DAİRESİ

2016/514 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 21115 Ada No, 5 Parsel No, YUĞUTAŞI
Mahalle/Mevkii, YARBAŞÇANDIR Köyü, Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Yarbaşçandır Köyü, Yuğutaşı Mevkii, 21115 ada, 5 parsel sayılı, 9.498„80 m2 yüzölçümlü, tarla vasıflı taşınmazın tamamının satışına karar verilmiştir. Taşınmaz;Antalya ili Konyaaltı ilçesi Yarbaşçandır Köyünde olup Antalya merkeze 45 km uzaklıkta olup, Yarbaşçandır merkeze varmadan 2 km önce güneye sapan stabilize yola girilerek 800m. devamla parselin üst kısmına ulaşılmaktadır, parsel köy merkezinin dışında yer almaktadır ulaşım sorunu olan taşınmaza ancak yürüyerek varılabilmektedir, Parsel çevresinden benzer boş parseller ve nadiren evler bulunmaktadır, taşınmazın hali hazırda üzerinde herhangi, bir inşai, zirai muhtesat bulunmamakla beraber yer yer maddi değeri olmayan orman ağaçlan var olduğu görülmüş olup sulama ve elektrik imkanının olmadığı, imar ihyası tamamlanmamış taşlık kayalık vaziyette olduğu hafif meyilli ( %3-4) olduğu tespit edilmiştir, Toprakları; Kısmen havzanın üst seviyelerinden gelmiş alüvyal depozitler üzerinde kısmen de, ana kayanın yerinde ayrışmasıyla oluşmuş kumlu - killi-tın bünyede, derin profildedir.

Adresi : Yarbaşçandır Köyü,Yuğutaşı Mevki, 21115 Ada, 5 Parsel Tarla Konyaaltı /ANTALYA

Yüzölçümü : 9.498,80 m2

Arsa Payı : tam

İmar Durumu : Taşınmaz tarım alanında olup imar planı dışında kalmaktadır. Bu nedenle
plansız alanlar yönetmeliğine tabu olup yapılaşma oranı %5, maksimum yükseklik 6.50m dir.Toplam yapılaşma 250m2yi aşamaz.

Kıymeti :190.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydında yazılı olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 20/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri :Meltem Mahallesi Antalya Adalet Sarayı l.kat 9.İcra Müdürlüğü Önü Koridorda- MURATPAŞA / ANTALYA

--------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanh alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanh alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/514 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR