KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık tarla

KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00404273
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ GÜNDEM 10.08.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
26,625 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2016 16:00
İkinci Satış Günü
:
21.10.2016 16:00
Satış Yeri
:
Korkuteli Belediyesi Toplantı Salonu Korkuteli/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KORKUTELİ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2015/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 2304 Parsel No, YEŞİLYAYLA Köyü, Taşınmazın toprak yapısı kumlu-tınlı özellikte olup, kuzey-doğudan güney-kuzeye doğru %6-8 eğimi artmaktadır. Taşınmaz üzerinde uzun yıllardır tarım yapılmadığı gözlemlenmiştir. Taşınmazda kuru tarım teknikleri kullanılarak tarım yapılabilir,taşınmaz çevresinde yaygın olarak sulu tarım teknikleri kullanılarak açık tarla sebze ve meyvecilik tarımı yapılmaktadır. Taşınmaz köy yerleşik alanı dışındadır

Adresi : Yeşilyayla Köyü Dereceköy Mevkii Korkuteli/Antalya

Yüzölçümü : 5.325,00 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Tapu kaydında tarla olarak geçmektedir.

Kıymeti : 26.625,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Yok

1. Satış Günü : 26/09/2016 günü 16:00 - 16:05 arası

2. Satış Günü : 21/10/2016 günü 16:00 - 16:05 arası

Satış Yeri : Korkuteli Belediyesi Toplantı Salonu Korkuteli/ANTALYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR