ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi ve ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00816842
Şehir : Mersin / Erdemli
: 5213
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/574 ESAS
Muhammen Bedeli
:
704080 TL
Birinci Satış Günü
:
16.08.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli İcra Müdürlüğü Kalemi- Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2018/574 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 79 Ada, 36 Parsel, KOYUNCU Mahalle/Köy, Osmansekisi Mevkii, Parsel hali hazır vaziyette İçerisinde 2 adet İki katlı ev olarak kullanılan yapılar ve meyve ağaçlarından oluşan bahçe vasfındadır. Bahçenin sulama sistemi damlama sulama olup, bir kısmı da daha önce sera olduğu görülen boş tarladan ibarettir. Yeterli toprak derinliği ve kalitesine sahip bu taşınmazın içerisinde zirai muhdesat değeri taşıyan 80 adet limon (20 yaş), 10 adet zeytin (20 yaş), 3 adet ceviz (20 yaş), 4 adet asma (20 yaş), 2 adet dut (20 yaş), 70 adet yeni dünya (7-8 yaş) birçok bitki bulunmaktadır. Arazinin genel şartları her türlü sulu ve kuru tarıma uygundur ki burada zaten ekonomik tarım yapılmaktadır. Parsel içerisindeki iki adet iki katlı yapı mevcutta mesken niteliğinde kullanılmaktadır. Bahse konu yapılardan birincisinin zemin oturumu 130 m², birinci kat brüt oturumu ise 150 m²dir. İlgili yapının dış cephe boya İmalatı tamamlanmış, fakat bakımsız durumdadır. Bahse konu bağımsız bölümün giriş kapısı demir kapıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap olup, bir hayli bakımsız durumdadır. Meskenin yer döşemesi şap beton olup, duvarlar ise kara kumlu sıva üzeri boyalıdır. Bahse konu yapılardan diğerinin zemin oturumu 120m², birinci kat brüt oturumu da 120m²dir. İlgili yapının dış cephe boya imalatı tamamlanmamış durumdadır. Bahse konu bağımsız bölümün giriş kapısı ahşap kapıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap olup, bir hayli bakımsız durumdadır. Meskenin yer döşemesi şap olup, duvarlar ise kara kumlu sıva üzeri boyalıdır.
Adresi : Koyuncu Mahallesi, 7006 Sokak, 27 Ve 29 Numara Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 5.213 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Tarımsal niteliği korunacak atan olarak planlanmış olup, inşaat yoğunluğu E=0.05, yapı yüksekliği 6.50m'dir.
Kıymeti : 704.080,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 16/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Kalemi- Erdemli/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/574 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR